Державний секретар США Майк Помпео провів у Вашингтоні в середу зустріч з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто. Як повідомляє прес-секретар Держдепартаменту США Хезер Нойерт, у ході зустрічі, зокрема, обговорювалася необхідність підтримки України на тлі російської агресії.
Повідомляється, що дипломати обговорили сфери, які становлять спільний для США та Угорщини інтерес. Крім того, Помпео підкреслив важливість підтримки активного громадянського суспільства. Держсекретар також вказав на нагальну потребу допомогти Україні в боротьбі з російською агресією, включаючи важливість сприяння і підтримки взаємодії України з НАТО, а також необхідність боротьби з російським негативним впливом у Центральній Європі.
Раніше Угорщина запропонувала Україні створити спеціальну міжурядову робочу групу, завданням якої стане контроль за виконанням рекомендацій Венеціанської комісії щодо "мовної статті" українського закону "Про освіту".
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумками зустрічі з керівником угорського МЗС Петером Сійярто розповів, що Міністерство освіти України вирішило 5 червня провести серію консультацій з представниками угорської громади, щоб знайти рішення щодо мовних статей закону про освіту.
Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.
Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".