UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держкомпанії Індонезії продовжують таємно постачати зброю М'янмі – активісти

Незважаючи на те, що влада Індонезії після перевороту в М'янмі голосувала проти постачання туди зброї, за словами активістів, кілька індонезійських держкомпаній продовжують це робити.

Правозахисні групи закликали Індонезію розслідувати підозри у продажу зброї державними компаніями в М'янму, де Індонезія намагається сприяти примиренню після воєнного перевороту 2021 року, що спричинив широкомасштабний конфлікт, пише Reuters.

Серед авторів звернення – дві м'янманські організації Chin Human Rights Organisation та Myanmar Accountability Project, а також колишній генеральний прокурор Індонезії та правозахисник Марзукі Дарусман.

За словами Фері Амсарі, юридичного радника активістів, у понеділок групи подали скаргу до національної комісії з прав людини Індонезії, стверджуючи, що три державні виробники зброї продавали обладнання М'янмі після перевороту.

Читайте також: "Народжають ще": у РФ на тлі військових втрат посилили нагляд за оборотом препаратів для переривання вагітності

У своїй скарзі вони стверджують, що індонезійський державний виробник зброї PT Pindad, державний виробник суден PT PAL та аерокосмічна компанія PT Dirgantara Indonesia постачали обладнання до М'янми через м'янманську компанію True North, яка, за їхніми словами, належить сину одного з міністрів.

Раніше директор PT Pindad повідомив ЗМІ, що компанія не продає продукцію до М'янми з 2016 року. Компанія PT Dirgantara Indonesia заявила, що вона ніколи не мала контракту з М'янмою або пов'язаною з нею третьою стороною. Компанія True North не відповіла на прохання про коментарі, однак у недатованому профілі компанії, що потрапив у розпорядження Reuters, трьох індонезійських виробників зброї названо "стратегічними партнерами".

Активісти заявили, що М'янма закуповувала у цих компаній різні товари, включаючи пістолети, автомати та бойові машини.

Читайте також: Економічні проблеми Китаю можуть підштовхнути Сі Цзіньпіна до відчайдушних дій – Reuters

М'янма страждає від насильства з того часу, як понад два роки тому військові повалили уряд, який очолювала лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі.

Будучи головою Асоціації держав Південно-Східної Азії, Індонезія робить малоуспішні спроби налагодити контакти з військовими та опозицією М'янми, сподіваючись на сприяння переговорам.

Після перевороту Індонезія проголосувала за резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка закликає "всі держави-члени ООН запобігти постачанню зброї до М'янми".

Читайте також: "Стратегія розвитку України": публікуємо повний документ, де США закликають українців посилити боротьбу з корупцією

Представник міністерства закордонних справ Індонезії заявив, що вивчає скаргу. Дарусман заявив, що комісія з прав людини, відома як Komnas HAM, зобов'язана провести розслідування, оскільки державні компанії підлягають контролю та нагляду з боку уряду.

У травні спеціальний доповідач ООН з М'янми повідомив, що після перевороту м'янманські військові імпортували зброю та супутні матеріали на суму не менше 1 млрд доларів.

За даними російських ЗМІ, у вересні 2022 року РФ та М'янма підписали контракт на постачання шести винищувачів Су-30.