Державна Дума Російської Федерації прийняла заяву резолюції Європейського парламенту щодо асоційованого членства України в Євросоюзі. У прийнятому у п'ятницю, 20 вересня заяві російські парламентарії вказують на те, що звинувачення у тиску на ряд держав" суперечать цілям подальшого розвитку добросусідства і взаємовигідних відносин між Росією і Європейським союзом.
"останнім часом все більш очевидно, що саме європейські політики допомогою прямого політичного тиску і відвертого викручування рук, у тому числі при вирішенні питань внутрішньої політики України, змушують офіційний Київ поступитися частиною суверенітету України і фактично перевести свої торгово-економічні зв'язки під контроль Брюсселя. Проект угоди з ЄС про асоціацію передбачає кардинальну зміну всієї системи торговельно-економічного регулювання України, передачу суверенних повноважень в галузі митної та торгівельної політики, санітарного, ветеринарного та фітосанітарного контролю, технічного регулювання. При цьому Україна буде змушена змінювати законодавство за лекалами ЄС без права впливати на процес прийняття рішень у життєво важливих для власної економіки областях", - йдеться в заяві.
ТАКОЖ: Радник Путіна порівняв євроінтеграцію України з шляхом Мазепи
У документі також наголошується, що Росія поважає "вибір", що роблять сусіди, і готова й надалі розвивати відносини з ними. Разом з тим депутати висловили "тривогу" з-за можливих втрат у відносинах з іншими державами, які несе в собі курс на асоціацію з Євросоюзом - "на фактичне підпорядкування їх економічної політики". У разі такої асоціації Україна та інші держави, що входять в програму Європейського союзу "Східне партнерство", неминуче втратять частину своєї самостійності, їм буде набагато складніше вибудовувати плідну економічне партнерство з Росією та іншими державами - членами Митного союзу, а також брати участь у подальшому євразійському інтеграційному процесі, впевнені російські парламентарії. При цьому вони вважають "цілком природними" зусилля російської влади, науковців, підприємців та громадських діячів "донести цю стурбованість" до партнерів в Україні та в інших державах пострадянського простору, а прагнення ЄС включити ці країни в виключну зону своїх інтересів - "неоімперськими амбіціями".
У висновку Держдума зазначає, що не дає рекомендацій колегам з Брюсселя, як їм вибудовувати відносини всередині Євросоюзу і з його потенційними партнерами, при тому, що Росія самостійно визначає, яким чином вибудовувати відносини з найближчими сусідами і братніми народами. !zn
Читайте також:
Європарламент ухвалив резолюцію із засудженням спроб Росії тиснути на сусідів
Російська Держдума вирішила засудити Євросоюз за "викручування рук" Україні
Угода про асоціацію: ЄС поки не визначив першочергові політичні вимоги до Україні
Януковичу офіційно оголосили про необхідність вирішити справу Тимошенко для асоціації з ЄС