UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати внесли Дебальцеве в список міст, де можуть пройти місцеві вибори

Рішення про введення надзвичайного або воєнного стану не прийнято, тому необхідно в питаннях дозволу виборів виходити із конституційних положень.

Дебальцеве внесене депутатами в список міст, де можуть пройти місцеві вибори. Про це розповів заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера в ефірі телеканалу "112 Україна".

Магера зазначив, що рішення про введення надзвичайного або воєнного стану у країні не прийнято, тому необхідно в питаннях дозволу виборів виходити із конституційних положень.

Магера також висловив думку, що в питаннях проведення виборів у тих чи інших районах Донецької та Луганської областей необхідно виходити з реальної обстановки.

"Ми (ЦВК - ред.) хочемо, щоб, згідно з законом про статус тимчасово окупованих територій, з боку Верховної Ради був список не населених пунктів, а перелік адміністративно-територіальних одиниць, оскільки ради обираються виходячи з адміністративно-територіальних одиниць. Той перелік, який є з боку Верховної Ради по населених пунктах, ви знаєте, що там є Дебальцевому, де, здавалося б, вибори можуть відбуватися, з точки зору Ради, там все в порядку. Тому досить критично відноситись до цього переліку, який зараз є у ВР", - розповів він.

В липні 2014 і в січні-лютому 2015 року в Дебальцевму проходили запеклі бої між ЗСУ та бойовиками, на даний момент місто знаходиться під контролем бойовиків.

Напередодні ЦВК закликала Раду терміново визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться, так як затягування створює ризик організації підготовки і проведення місцевих виборів на відповідних територіях.

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.