UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати вирішили не жертвувати канікулами заради євроінтеграції

Опозиція та парламентська більшість не змогли домовилися про проведення позачергової сесії Верховної Ради України. Регіонали готові перервати свої відпустки лише для прийняття документів щодо ГТС.

Депутати від Партії регіонів відхилили пропозицію опозиції провести позапланове засідання парламенту для ухвалення законів, необхідних для підписання угоди про асоціацію з 3. Регіонали повідомили, що самі ініціюють позачергову сесію, якщо виникне така потреба. Наприклад, якщо потрібно буде в стислі терміни прийняти важливі документи щодо створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою, пише Коммерсант-Украина.

Окрім того, за даними журналістів, представники опозиції на невизначений термін відклали збір підписів за проведення позачергового засідання парламенту. "Ми готові провести позачергову сесію до Дня незалежності (24 серпня). В "УДАРу" немає проблем зі збором підписів членів нашої фракції. "Батьківщина" і "Свобода" пообіцяли підтримати ідею, але до такої сесії поки не готова парламентська більшість", - заявила депутат Ірина Геращенко.

"Якщо Партія регіонів проявить чітку позицію за проведення позачергової сесії, підписи - не проблема!" - запевнив заступник голови Батьківщини Сергій Пашинський, підкресливши, що ця ініціатива про проведення позачергової сесії була спільним рішенням голів трьох опозиційних фракцій - Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока.

Нагадаємо, для успішного підписання угоди про асоціацію Україна-Євросоюз на саміті Східного партнерства у Вільнюсі восени, Україні необхідно ухвалити низку змін до законодавства. Крім вимог законодавства, Брюссель вимагає від Києва звільнити Юлію Тимошенко.

Раніше повідомлялося про те, що за кілька днів до закриття сесія парламенту в Партії регіонів заявили, що готові підтримати проведення в парламенті спеціального дня, присвяченого євроінтеграційним законопроектам.

Угода про асоціацію між ЄС і Україною може бути підписана у листопаді цього року під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, але для цього треба прийняти низку законопроектів. !zn

Читайте також:

"Батьківщина" хоче позачергову сесію, але останнє слово залишається за ПР

Україна сподівається на допомогу Литви у підписанні угоди про асоціацію з ЄС

На другій сесії Рада провалила майже дві третини запропонованих Кабміном законопроектів