Народні депутати Костянтин Усов (фракція "Блоку Петра Порошенко") та Ігор Луценко ("Батькіщина") заявляють, що підтримали постанову про висловлення недовіри уряду Яценюка, проте система "Рада" не зарахувала їхні голоси.
Про це політики повідомили на своїх сторінках в Facebook ввечері у вівторок, 16 лютого.
"Система "Рада" не зафіксувала мій голос. Визначила, що я не голосував. Хоча я був на робочому місці й натискав зелену кнопку. При свідках", - написав Усов.
За словами Луценка, з-за можливого збою програми також не були враховані його голос і голос депутата від "Об'єднання "Самопоміч" Олени Сотник.
"Я натискав на зелену кнопку "за" відставку уряду. Потім з'ясувалося, що у мене і у Олени Сотник із "Самопомочі" картки не спрацювали."
Депутати мають намір подати відповідні заяви спікеру парламенту Володимиру Гройсману в середу, 17 лютого.
Нагадаємо, Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Відповідна постанова набрала 194 голоси при необхідних 226.
Раніше це постанову, яка тягне за собою відставку всього уряду, зареєстрував голова фракції БПП Юрій Луценко.
Зазначимо, що це перша в історії України ініційована президентом невдала спроба відправити уряд у відставку.
За відставку Кабміну проголосувала фракція "Самопомочі" практично у повному складі, 97 з 136 депутатів від БПП, 15 депутатів від "Батьківщини" і "Радикальної партії", 8 – від "Опозиційного блоку", 6 – від "Волі народу" та 26 позафракційних. Фракції "Народного фронту" та "Відродження" не дали жодного голосу за проект постанови про висловлення недовіри уряду.
У результаті Верховна Рада зможе знову поставити питання про відставку Кабміну вже на наступній сесії, тобто не раніше вересня.
Перед цим Рада визнала роботу уряду в 2015 році незадовільною. За відповідну постанову проголосували 247 народних депутатів.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у січні 2016 року відставку Арсенія Яценюка підтримували 71% українців, виступали проти - 18% громадян.