UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати пропонують створити Нацкомісію з питань транспорту

Сфера транспорту, на думку авторів законопроекту, давно вимагає держрегулювання, моніторингу та контролю.

У четвер, 23 липня, у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 3927. Документ пропонує створення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері транспорту.

Про це повідомив народний депутат, голова підкомітету з питань залізничного транспорту Олександр Скічко.

Проектом закону передбачає створення Національної комісії, яка буде здійснювати державне регулювання, моніторинг та контроль у сфері транспорту.

"Надзвичайно важливо створення НКРТ. Насамперед, ця комісія повинна запобігти невиправданим маніпуляціям з цінами і тарифами з боку монополістів на ринку транспортних послуг. За 10 місяців ми так і не отримали законопроект для розгляду від міністерства транспорту та інфраструктури, тому ми закінчили роботу з депутатським корпусом над своїм власним проектом закону. Перед тим ми провели слухання, багато консультувалися з бізнесом і основними стейкхолдерами, яких може торкнутися новий закон. Врахували всі зауваження. І сьогодні зареєстрували", - говорить Скічко.

Читайте також: Депутати підтримали зміни до «зеленого» тарифу

У законопроекті йдеться про користування залізничними коліями, диспетчерськими службами, вокзалами та іншими об'єктами інфраструктури, що забезпечують рух залізничного транспорту загального користування, управління повітряним рухом, а також спеціалізовані послуги у річкових, морських портах, морських рибних портах та аеропортах.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада в першому читанні прийняла проект закону №3739 "Про внесення змін до закону України "Про публічних закупівель" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості".

Нагадаємо, 22 липня група народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроект про внесення змін у закон "Про освіту" щодо забезпечення якості навчальної літератури (№3900). Депутати розробили цей документ з метою встановлення чітких вимог до якості навчальної літератури, насамперед тієї, яка використовується в установах повної загальної середньої освіти, механізми перевірки дотримання цих вимог.