UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати погодились дати більше грошей місцевим і апеляційним судам

Проєкт закону у першому читанні отримав 271 «за».

Народні депутати підтримали зміни до державного бюджету на 2021 рік щодо збільшення фінансування апарату місцевих та апеляційних судів. На засіданні 27 квітня законопроєкт №5304 пройшов перше читання  – 271 «за».

Законопроєкт пропонує збільшити видатки на ці потреби з15 653 162,4 тисяч гривень до 16 253 162,4 тисяч. Додаткові 600 тисяч грн пропонується перекинути з програми підготовки національних збірних України до участі у Паралімпійських і Дефлімпійських іграх.

Необхідність ухвалення законопроєкту у пояснювальній записці обґрунтовується «порушенням конституційних прав» працівників апарату цих судів (здійснюють організаційне забезпечення роботи суду), які стикаються з браком грошей на виплату їм заробітної платні.

«Місцеві та апеляційні суди України з року в рік стикаються з проблемою недостатнього фінансового та матеріально-технічного забезпечення. На 2021 рік заявлене фінансове забезпечення системи правосуддя складає лише 38,4% від потреби», - йдеться у записці.

У документі наголошується, що грошей бракує не лише не виплату мінімальної зарплатні працівникам апарату цих судів, а й на поточні видатки – поштові відправлення, комунальні платежі, оренду тощо.

«Метою прийняття даного акту є забезпечення конституційних прав працівників апарату місцевих та апеляційних судів на оплату праці, шляхом приведення обсягу видатків на виплату заробітної плати працівникам судів у відповідність до мінімального рівня видатків на виплату заробітних плат для зазначених працівників з урахуванням обов’язкових мінімальних виплат, встановлених ЗУ «Про державну службу», а також часткового забезпечення поточних витрат», - наголошується у ПЗ до законопроєкту.

Читайте також: У Зеленського допускають скорочення витрат держбюджету

Громадяни виходять на вулиці не лише з вимогою звільнити політичних бранців Сергія Стерненка, Андрія Антоненка, інших необґрунтовано засуджених людей. Вони йдуть вимагати від влади, що кілька років поспіль декларує наміри щодо перезавантаження державної системи, забезпечити їхнє право на справедливий суд.

Що потрібно зробити, щоб застати справедливий суд в Україні, читайте у статті Михайла Жернакова «Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і жодного прогресу» у ZN.UA.