UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати хочуть дозволити керівнику ОП і радникам президента приховувати статки – ЦПК

У порядку денному – сумнозвісний законопроєкт про недекларування майна, записаного на неповнолітніх дітей.

На позачерговому засіданні 21 липня Верховна Рада планує розглянути у другому читанні законопроєкт №3355-1, який виводить посадовців Офісу президента України з-під дії вимог антикорупційного законодавства щодо обов’язкового декларування майна.

Проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства» також дозволяє не вносити в декларації майно, записане на неповнолітніх дітей.

У Центрі протидії корупції вбачають у цьому корупційні ризики. Адже документ пропонує не поширювати дію закону «Про запобігання корупції» на: керівника ОП та його заступників, помічників та радників президента, якщо вони працюють на громадських засадах.

Якщо законопроєкт підтримають, саме президент своїм указом зможе визначати, хто з його офісу має декларуватися, а хто ні, просто дописуючи в указі про призначення «на громадських засадах».

«Це означає, що на таких посадовців, які виконують свої обов’язки на громадських засадах, не будуть поширюватись встановлені законом вимоги та обмеження, наприклад, щодо необхідності подавати декларації. Також ці особи не зможуть нести відповідальність за незаконне збагачення або необґрунтовані активи», - пояснює член правління ЦПК Олена Щербан. 

Прийняття закону полегшить життя і не доброчесним декларантам, які зможуть записувати на своїх малолітніх дітей, які живуть окремо, будь-які активи. А встановити і довести факт користування декларантом активами його неповнолітньої дитини значно складніше.

Читайте також: У НАЗК вивчають декларації Зеленського, Порошенко і ще 13-ти чиновників

Зазначимо, в останній робочий тиждень третьої сесії депутати збиралися на позачергові засідання чотири рази. Така активність пов'язана з підготовкою до місцевих виборів 25 жовтня – Раді необхідно було прийняти постанову про нові районизміни у Виборчий кодекс та інші законопроєкти.

Минулий  тиждень мав стати останнім робочим для депутатів, після чого вони пішли б на канікули – у п'ятницю, 17 липня, Дмитро Разумков закрив третю сесію Верховної Ради ІХ скликання і оголосив, що четверта розпочнеться 1 вересня. Однак фракція «Слуга народу» ініціювала позачергове засідання.