UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутат назвав неправдивими деякі заяви ДБР у справі щодо бізнесмена Мазепи

Народний обранець закликав правоохоронців “користуватися правдивими юридичними фактами”.

Радниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян 19 січня заявила, що злочинна організація збудувала котеджі на землях Київської гідроелектростанції та що це поставило під загрозу функціонування критичної інфраструктури міста Києва. Йшлося про справу щодо схеми протиправного заволодіння землями ГЕС, у межах якої, за даними ЗМІ, затримали керівника Concorde Capital Ігоря Мазепу. Народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус поставив під сумнів правдивість слів Сап’ян, прокоментувавши провадження у Facebook.

“Насправді ці землі за 8 км від Київської ГЕС не є у власності Київської ГЕС, тому таке їх визначення є більше креативним та творчим підходом, але не юридичним. Але значно важливішим є твердження про загрозу функціонування критичної інфраструктури Києва. На щастя для енергетики (і можливо, на жаль, для тих хто хоче жити у країні із rule of law), таке твердження ДБР є неправдивим — ці спірні 2,4 га землі не несуть загрози для функціонування критичної інфраструктури Києва”, — написав Герус.

Він додав, що Київській ГЕС треба доступ до води, каналів і берегів для моніторингу рівня води — і цей доступ є. За словами депутата, найближча до станції будівля розташована на відстані 100 метрів, але ні вона, ні місто Вишгород поряд, ні інші будівлі не становлять загрози для об’єкта. 

Читайте також: Затримано керівництво концерну, який під час війни постачало продукцію для російського ВПК

Герус переконаний, що для публічної комунікації та юридичного процесу правоохоронні органи повинні мати достатньо правдивих доказів, щоб “не було потреби придумувати неправдивих тверджень”, які здатні поширювати страх і занепокоєння серед населення. 

“Очевидно, щоб по кейсу на 2,4 га землі із можливими збитками 7 млн грн виправдати запобіжний захід (заставу) на 1,2 млрд грн, то потрібні якісь аргументи, які покажуть масштаб ризиків та шкоди. Але все ж таки для цього не потрібно придумувати неправдиві «енергетичні страшилки», а варто користуватися правдивими юридичними фактами. Тому, що коли використовуються неправдиві твердження, то у суспільства можуть виникати питання, а чи є тоді достатньо правдивих юридичних фактів для того всього, що інкримінується?” — наголосив народний обранець.

Раніше Печерський районний суд Києва відправив главу інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу під варту до 27 лютого з альтернативою застави у розмірі майже 350 мільйонів гривень.