Україна звернеться до міжнародних судових інстанцій через денонсацію Росією угод про перебування Чорноморського флоту у невизнаній Республіці Крим. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.
За його словами вже було розроблено алгоритм правових інструментів, за допомогою яких Україна має намір відстоювати свої права перед діями Росії.
"Це стосується, зокрема, того рішення, яке сьогодні було прийнято про денонсацію угод щодо перебування Чорноморського Флоту. Весь процес буде мати надалі звернення до міжнародних судових інститутів", - сказав Лубківський.
При цьому він розповів, що Україна крок за кроком задіюватиме всі міжнародно-правові механізми, для того щоб зупинити агресора і притягти до відповідальності.
На закінчення він сказав, що Україна попереджала, що дії Росії будуть мати для нього негативні наслідки.
Нагадаємо, 28 березня, президент Росії Володимир Путін вніс до держдуми пропозицію про припинення дії російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту. У пояснювальній записці вказується, що Росія має право припинити дію цих чотирьох угод на підставі ст. 61 і 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 1969 року.
31 березня Держдума РФ проголосувала за припинення дії низки російсько-українських угод, що стосуються перебування Чорноморського флоту на території України.
Проте, як вже наголошувало ZN.UA, відповідно до згаданої Путіним Віденської конвенції, Росія не має права посилатися на ст.62, оскільки входження Криму до складу РФ (тобто зміна обставин) є результатом порушення Росією її міжнародного зобов'язання, оскільки між Україною та РФ діє і не може бути денонсований Договір про українсько-російський держкордон від 28 січня 2003 р., яким чітко встановлено територіальну приналежність Криму Україні. А сучасне міжнародне право містить заборону на застосування клаузули rebus sic stantibus (на яку посилається Путін) до договорів про кордон, тобто до вищезазначеного Договору.
Більше того, у разі денонсації всіх чотирьох двосторонніх угод щодо ЧФ, Росії доведеться негайно вивести Чорноморський флот із Криму, оскільки зникнуть підстави правомірного перебування ЧФ РФ на території України, а в офіційного Києва виникне право вимагати негайного виведення ЧФ РФ з території півострова Криму, про що раніше вже попередили в українському МЗС. !zn
Читайте також:
Держдума Росії денонсувала угоду з Україною щодо Чорноморського флоту