UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демократична партія США втратила одного сенатора, але не більшість

Лави партії залишила сенаторка від Арізони.

Демократична партія США втратила один голос у Сенаті: обрана від демократів у штаті Арізона сенаторка Кірстен Сінема оголосила про своє рішення стати незалежною. Про це вона повідомила в інтерв'ю Politico.

Сенаторка підкреслила, що не має намірів входити до коаліції з республіканцями і що голосуватиме так, як робила це досі.

«Нічого не зміниться ані в моїх цінностях, ні в моїй поведінці. Я не очікую, що щось зміниться в структурі Сенату. Це та сама робота, яку я завжди роблю. Я просто маю намір працювати незалежно», — заявила вона.

За її словами, рішення залишити Демократичну партію вона прийняла зважено, передусім через те, що «ніколи не вписувалася в рамки жодної політичної партії».

Таке рішення сенаторки, між тим, не означає, що демократи втратять більшість в Сенаті і контроль над комітетами, оскільки за рівної кількості місць у демократів та республіканців участь у голосуваннях має право брати віце-президент США, чий голос стане вирішальним. Наразі віце-президенткою є представниця демократів Камала Харріс.

У Сенаті наразі вже є два незалежних політики: Берні Сандерс та Ангус Кінг, які, разом із тим, регулярно голосують за пропозиції Демократичної партії.

Раніше Сінема проголосувала за засудження колишнього президента Дональда Трампа в обох процесах щодо імпічменту, виступала проти підтримуваної Трампом судді Верховного суду Емі Коні Барретт і підтримала запропоновану Байденом суддю Верховного суду Кетанджі Браун Джексон. Вона також підтримала два законопроекти Демократичної партії чинного Конгресу: один про допомогу в боротьбі з коронавірусом, інший — про клімат, ліки, що відпускаються за рецептом, і податки.

Читайте також: Лідер республіканців у Сенаті США закликав Байдена збільшити допомогу Україні – Axios

Сенаторка підтримує добрі стосунки з Байденом і лідером більшості в Сенаті, а також з лідером меншості Мітчем Макконнеллом, який кілька місяців тому запросив її виступити з промовою про двопартійність у своєму рідному штаті.