Група французьких парламентаріїв відвідає Крим після зустрічі з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним у Москві. Це стане першим візитом західноєвропейських політиків з моменту окупації півострова Росією, повідомив глава комітету Держдуми по справах СНД Леонід Слуцький.
"Делегація у складі з більш ніж 10-ти членів національних Зборів і Сенату Французької Республіки на чолі з (депутатом Нацзборів) Тьєррі Маріані 22 липня ввечері прибуде до Москви, а 23 липня після зустрічей в Держдумі (зі спікером Сергієм Наришкіним) відправиться в Крим", - сказав Слуцький.
Він підкреслив, що "це буде перша велика делегація західноєвропейських політиків і парламентаріїв", починаючи з окупації.
Французькі парламентарії в ході поїздки зустрінуться з керівництвом Криму.
Тьєррі Маріані в інтерв'ю французькому телеканалу iTELE Тьєррі Маріані повідомив, що поінформував про цю поїздку МЗС Франції, ставлення якого "не було прихильним".
"Але у Франції - і це є відмінною рисою нашої країни - парламентарії вміють брати на себе відповідальність, - сказав політик. - Є політика держави, яка повною мірою користується повагою, навіть якщо з нею не завжди згодні. Але є також парламентська дипломатія".
"Це будуть десять парламентаріїв від обох палат, як правих, так і лівих. У програмі подорожі - Москва, Ялта, Сімферополь: день у Москві, два - в Криму", - цитує депутата партії Ніколя Саркозі "Республіканці" та співголови асоціації "Франко-російський діалог" Тьєррі Маріані агентство AFP.
"Нам цікаво дізнатися, що відбувається насправді", - додав політик, відповідаючи на питання, чи є цей візит проявом симпатії до президента РФ Володимира Путіна.
Слід зазначити, що Тьєррі Маріані разом з керівником російської залізниці " Володимиром Якуніним керує асоціацією "Франко-російський діалог".
Видання The Economist на початку червня писало, що Захід перестав звертати увагу на окупований Крим. Оглядач нагадав, що Росія не була представлена на саміті G7, оскільки її виключили з організації через анексію Криму. Але в спільній заяві лідери "сімки" зазначили, що готові скасувати санкції проти Москви, якщо вона виконає всі умови мінської угоди, а в Донбасі настане стабільний світ. І ні слова про аннексований Крим.
Ддепутат Європарламенту від Литви Габриэлюс Ландсбергіс також заявляв, що про Крим можуть забути, як це сталося з Південною Осетією. Він нагадав, що зараз пройшло майже 7 років після того конфлікту, і ніхто вже не пам'ятає, в чому полягала суть мирної угоди (так званий план Медведєва-Саркозі. - прим. ред.), повинна була Південна Осетія повернутися до складу Грузії і т. д.
Подібне побоювання висловлював рік тому і лідер кримських татар мустафа Джемілєв.
"У мене була зустріч з Обамою, і я йому прямо сказав про ці побоювання. Щоб Крим не став предметом торгу: щоб росіяни не просувалися вглиб материкової України, то можуть "забути" про Крим. Обама мене запевнив, що такого не буде і поки останній квадратний метр окупованій землі не буде звільнений, санкції Заходу не припиняться", - розповів тоді Джемілєв.
Санкції дійсно не припинилися, а 19 червня Рада ЄС продовжила на рік санкції у зв'язку з анексією Криму.