UA / RU
Підтримати ZN.ua

Делегація євродепутатів відвідає Крим вперше після окупації

МЗС Франції негативно відреагував на плани своїх політиків відвідати Крим.

Група французьких парламентаріїв відвідає Крим після зустрічі з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним у Москві. Це стане першим візитом західноєвропейських політиків з моменту окупації півострова Росією, повідомив глава комітету Держдуми по справах СНД Леонід Слуцький.

"Делегація у складі з більш ніж 10-ти членів національних Зборів і Сенату Французької Республіки на чолі з (депутатом Нацзборів) Тьєррі Маріані 22 липня ввечері прибуде до Москви, а 23 липня після зустрічей в Держдумі (зі спікером Сергієм Наришкіним) відправиться в Крим", - сказав Слуцький.

Він підкреслив, що "це буде перша велика делегація західноєвропейських політиків і парламентаріїв", починаючи з окупації.

Французькі парламентарії в ході поїздки зустрінуться з керівництвом Криму.

Тьєррі Маріані в інтерв'ю французькому телеканалу iTELE Тьєррі Маріані повідомив, що поінформував про цю поїздку МЗС Франції, ставлення якого "не було прихильним".

"Але у Франції - і це є відмінною рисою нашої країни - парламентарії вміють брати на себе відповідальність, - сказав політик. - Є політика держави, яка повною мірою користується повагою, навіть якщо з нею не завжди згодні. Але є також парламентська дипломатія".

"Це будуть десять парламентаріїв від обох палат, як правих, так і лівих. У програмі подорожі - Москва, Ялта, Сімферополь: день у Москві, два - в Криму", - цитує депутата партії Ніколя Саркозі "Республіканці" та співголови асоціації "Франко-російський діалог" Тьєррі Маріані агентство AFP.

"Нам цікаво дізнатися, що відбувається насправді", - додав політик, відповідаючи на питання, чи є цей візит проявом симпатії до президента РФ Володимира Путіна.

Слід зазначити, що Тьєррі Маріані разом з керівником російської залізниці " Володимиром Якуніним керує асоціацією "Франко-російський діалог".

Читайте також: Президент до кінця поточної сесії парламенту запропонує зміни до Конституції

Видання The Economist на початку червня писало, що Захід перестав звертати увагу на окупований Крим. Оглядач нагадав, що Росія не була представлена на саміті G7, оскільки її виключили з організації через анексію Криму. Але в спільній заяві лідери "сімки" зазначили, що готові скасувати санкції проти Москви, якщо вона виконає всі умови мінської угоди, а в Донбасі настане стабільний світ. І ні слова про аннексований Крим.

Ддепутат Європарламенту від Литви Габриэлюс Ландсбергіс також заявляв, що про Крим можуть забути, як це сталося з Південною Осетією. Він нагадав, що зараз пройшло майже 7 років після того конфлікту, і ніхто вже не пам'ятає, в чому полягала суть мирної угоди (так званий план Медведєва-Саркозі. - прим. ред.), повинна була Південна Осетія повернутися до складу Грузії і т. д.

Подібне побоювання висловлював рік тому і лідер кримських татар мустафа Джемілєв.

"У мене була зустріч з Обамою, і я йому прямо сказав про ці побоювання. Щоб Крим не став предметом торгу: щоб росіяни не просувалися вглиб материкової України, то можуть "забути" про Крим. Обама мене запевнив, що такого не буде і поки останній квадратний метр окупованій землі не буде звільнений, санкції Заходу не припиняться", - розповів тоді Джемілєв.

Санкції дійсно не припинилися, а 19 червня Рада ЄС продовжила на рік санкції у зв'язку з анексією Криму.