UA / RU
Підтримати ZN.ua

Деякі країни НАТО настільки бояться РФ, що не готові бачити Україну в Альянсі — Зеленський

Однак Київ очікує на чіткий сигнал від НАТО.

Деякі країни НАТО наскільки бояться РФ, що не хочуть бачити Україну в Альянсі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю The Wall Street Journal.

У 2008 році Альянс заявив, що Україна стане членом НАТО, але не назвав жодних термінів. Україна подала заявку на вступ минулого року, але США, неофіційний лідер Альянсу, значною мірою оминають обговорення того, як і коли Київ може вступити до НАТО, натомість зосереджуючись на посиленні безпеки та військової потужності Києва.

Читайте також: Гарантії безпеки для України: Які варіанти обговорюються під час підготовки до їх підписання на Вільнюському саміті НАТО

Зеленський заявив, що деякі члени НАТО не бажають приймати Україну через страх перед Росією. Але тиск на Альянс щодо надання конкретних гарантій безпеки та шляху до членства для України зростає.

Зеленський не очікує, що Україна вступить до НАТО, поки тривають бойові дії, але хоче отримати обіцянку, що Київ приймуть в Альянс після війни.

«Якщо нам не дадуть сигнал у Вільнюсі, я вважаю, що Україні немає сенсу бути на цьому саміті», - сказав він.

На запитання про те, чи отримає Україна від саміту НАТО той сигнал, на який очікує, Зеленський відповів, що не знає.

«Ми розуміємо, що не будемо в НАТО чи будь-якому іншому потужному безпековому союзі під час війни. Але скажіть, скільки життів коштує одна фраза на саміті у Вільнюсі, скільки життів українців коштує фраза: "Україна буде в НАТО після цієї війни, після того, як буде безпечно?",- сказав президент.

Читайте також: США та Німеччина поки проти конкретних зобов'язань щодо вступу України в НАТО — ЗМІ

Раніше повідомлялося, що країни НАТО розглядають можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією з чинними гарантіями для Ізраїлю до вступу нашої держави в Альянс, за даними The Wall Street Journal. Йдеться про пріоритет у передачі озброєнь і технологій, але не пряме залучення іноземних військ для захисту територій.

Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».