Данія координуватиме проект підтримки боротьби з корупцією в Україні у рамках "Антикорупційної ініціативи ЄС", а також розробить стратегію реформування державного управління, енергетичної сфери, децентралізації та подолання корупції.
Як повідомила прес-служба Кабінету міністрів, голова уряду Володимир Гройсман обговорив цей проект із міністром закордонних справ Данії Андерсом Самуельсоном у понеділок, 30 січня, в Києві.
Крім того, співрозмовники приділили увагу двосторонньому співробітництву, проблем енергетичної безпеки Європи, зокрема, в контексті будівництва газопроводу "Північний потік-2".
Нагадаємо, в листопаді минулого року на Саміті Україна-ЄС було підписано угоду про виділення Україні 16 мільйонів євро на реалізацію програми "Антикорупційна ініціатива ЄС". Ці кошти призначаються, зокрема, на організацію роботи НАЗК з електронними деклараціями.
У вересні минулого року видання EUObserver з посиланням на власні джерела в Брюсселі повідомило про підготовку програми ЄС для боротьби з корупцією в Україні. Програма почне працювати з першого січня 2017 року і триватиме три роки. Її бюджет складе 16 мільйонів євро. Вона буде спиратися на чотири основні напрями: створення і розвиток антикорупційних інституцій, зміцнення парламентського нагляду, роботу з регіональними органами влади та підтримку організацій громадянського суспільства та журналістів "на передовій боротьби з корупцією".
Управління програмою здійснюватиметься з офісу представництва ЄС в Києві. Її виконуватиме Данія, оскільки, згідно з рейтингом Transparency International, вона найменш корумпована країна в світі. Україна в цьому рейтингу займає 131-ше місце зі 168 можливих.