Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що прийняв рішень піти у відставку через наявну імовірності скасування націоналізації "Приватбанку".
"Це одна з проблем. Сподіваюся, що моє рішення буде сприяти тому, що ми уникнемо неправильних рішень у процесі "Приватбанку". Думаю, що це було почуто як всередині України, так і зовні", - розповів Данилюк в інтерв'ю "BBC Україна", опублікованому у вівторок, 1 жовтня.
Ситуацію, що складається навколо "Приватбанку", екссекретар РНБО назвав неправильною, підкресливши, що в разі скасування націоналізацію найбільшого українського банку, на співпраці з Міжнародним валютним фондом можна буде ставити хрест.
"Це дуже небезпечне рішення, яке посилає сигнал, що олігархи тримають владу, вони впливають на державні установи. Це також буде червоне світло для нашої взаємодії з МВФ", - пояснив він наслідки ймовірного скасування націоналізації.
Данилюк також підтвердив, що його стосунки з керівником Офісу президента Андрієм Богданом були непростими.
"Буду говорити неправду, якщо скажу, що у нас прекрасні дружні відносини. У нас непрості стосунки з моменту самої кампанії.... Просто є інше бачення і підходи до розвитку ситуації. Я не підходжу до проблем з позиції "все вирішимо". Вважаю, що держава має працювати інакше, без ручного контролю. Мають бути сильні інститути", - пояснив екс-секретар РНБО.
Відповідати на питання про вплив на Богдана олігарха Ігоря Коломойського Данилюк відмовився, заявивши при цьому, що у глави ВП є конфлікт інтересів.
Олександр Данилюк написав заяву про звільнення з посади секретаря РНБО перед початком робочого візиту Володимира Зеленського до США для участі в 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. 30 вересня президент звільнив секретаря РНБО.
ЗМІ повідомляли про те, що таке рішення Данилюк прийняв через спроби голови Офісу президента Андрія Богдана впливати на рішення РНБО. Другою причиною відставки Данилюка нібито стало бажання олігарха Ігоря Коломойського отримати компенсацію за націоналізацію "Приватбанку".
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізацію. 13 травня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив скасування інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією.
У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам і оскаржили рішення ОАСК.
Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".
Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".