UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данілов про деолігархізацію: «Кандидатів у олігархи більше 13»

Щоправда, прізвищ секретар РНБО не називає.

Кандидатів у олігархи в Україні понад 13, заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв’ю «Українській правді». При цьому він повідомив, що реєстр буде створюватися на базі інформаційно-аналітичної системи СОТА.

«Ви не володієте інформацією. Давайте в такий спосіб: цифра 13 мені зрозуміла, ви мене за язик не злапаєте, я вам можу розказати: їх набагато більше», – зазначив Данілов на зауваження, що законодавством передбачено реєстр олігархів, але для 13 прізвищ особливих потужностей не потрібно.

При цьому самих прізвищ він не назвав.

Водночас секретар РНБО повідомив, що цей реєстр створять на технологічному майданчику системи СОТА у вигляді окремого сервісу. Данілов пояснив, що інформаційно-аналітична система СОТА дасть можливість відстежувати майже всі процеси, які є Україні. За його словами, робота в цьому напрямку вже почалася.

«У СОТА є три частини: є частина публічна, яка доступна для всього суспільства, там, де відкрита інформація. Є частина СОТА, де документи для службового користування, і є СОТА з грифом «таємно», – додав секретар РНБО.

Як раніше повідомляв Данілов, перший перелік олігархів РНБО може визначити вже до кінця травня.

Читайте також: Вибіркова деолігархізація: у Washington Times розкритикували Зеленського за війну з Ахметовим на тлі нестачі енергозапасів

За даними опитування «Центру Разумкова», найчастіше українці називають олігархами Ігоря Коломойського, Ріната Ахметова, Петра Порошенка, Віктора Пінчука, Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна, Юрія Бойка, Вадима Новінського та Володимира Зеленського. Однак на них цей список не закінчується.

Водночас 21% громадян вважає Закон про «деолігархізацію» реальним кроком подолання корупції та зменшення впливу олігархів в Україні. Ще 33% переконані, що цей закон – популістський крок, який має забезпечити Зеленському більше популярності. Також 23% переконані, що то намаганням президента та його оточення перерозподілити власність в економіці та самим стати олігархами. Для 11% українців закон про олігархів є способом боротьби з політичною опозицією.

Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» аналізує затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.