Необхідно максимально прискорити впровадження Концепції перехідного правосуддя в Україні з обов'язковим залученням до цієї роботи представників кримськотатарського народу, заявив 11 вересня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов.
Про це повідомляє відомчий сайт РНБО.
Данилов напередодні провів зустріч з представниками робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи при президентові України.
"Постійний представник президента України в АР Крим (голова робочої групи) Антон Кориневич поінформував про основні положення Концепції, яка встановлює основи майбутньої державної політики щодо захисту і відновлення прав людини і основних свобод в умовах збройного конфлікту і окупації частини території України Російською Федерацією", - сказано в повідомленні.
Відзначається, що Концепція містить чотири елементи:
- реалізацію права знати правду про хід подій конфлікту;
- інституційні реформи в якості гарантії неповторення збройного конфлікту;
- заходи по відшкодуванню шкоди потерпілим від збройного конфлікту;
- притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєнні тяжких злочинів.
Зараз Концепція разом з проектом указу президента України щодо її затвердження передані до Офісу президента України.
Кориневич повідомив, що зараз робоча група працює над розробкою комунікаційної стратегії Концепції, і запросив представників Апарату РНБО України до участі в цьому процесі.
Нагадаємо, основою стратегії перехідного правосуддя для тимчасово окупованих територій, яку розробляє Міністерстві реінтеграції, повинна бути невідворотність покарання, розповів заступник міністра Ігор Яременко.
На базі Мінреінтеграціі планують створити спеціальну експертну робочу групу для напрацювання пакету законопроектів про введення системи перехідного правосуддя та інших заходів безпечної реінтеграції.
Після завершення збройних конфліктів відновити справедливість та довіру між їх сторонами неймовірно складно. Про специфіку цього процесу докладніше в матеріалі Ольги Айвазовської "Правосуддя, а не безкарність".