Центральна виборча комісія на засіданні в середу, 19 червня, зареєструвала виборчі списки чотирьох політичних партій. Статус народних депутатів отримали 675 осіб, які балотуватимуться до Верховної Ради за пропорційною системою. Загальна кількість кандидатів-списочників склала 839, повідомляє прес-служба ЦВК.
Зокрема, ЦВК зареєструвала список зі 175 кандидатів партії Святослава Вакарчука "Голос", 217 кандидатів-списочників від "Радикальної партії Олега Ляшка" і список з 224 кандидатів від ВО "Свобода", до якого включені представники кількох націоналістичний партій і організацій: "Національного корпусу", "Правого сектору", "Конгресу українських націоналістів" і "Організації українських націоналістів". Також у середу було зареєстровано виборчий список від ВО "Факел", що складається з 59 кандидатів.
Напередодні ЦВК зареєструвала список партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція", до якого включили 164 кандидати.
ЦВК отримала, але ще не зареєструвала списки партій "Опозиційна платформа – За життя", "Сила і честь", "Незалежність" і "Українська стратегія Гройсмана".
Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.
Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.
При цьому Рада відмовилася підтримувати запропоновані Зеленським зміни до закону про вибори народних депутатів, і вибори проходитимуть за змішаною системою: 225 парламентаріїв обиратимуться за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму й окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не відбудуться.
24 травня група народних депутатів із фракції "Народного фронту" направила до Конституційного Суду подання щодо відповідності президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців. КСУ приступив до розгляду подання 11 червня.
Якщо КСУ визнає, що указ глави держави не відповідає Основному Закону, то виборчий процес буде зупинено. Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра в швидкі "шашечки".