UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК закликала Раду терміново визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться

Це створює ризик організації підготовки і проведення місцевих виборів на відповідних територіях.

Центральна виборча комісія просить Верховну Раду України терміново визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць в Донецькій і Луганській областях, в яких не будуть проводитися чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК.

Таку терміновість у ЦВК пояснюють тим, що виборчий процес починається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів, тобто 5 вересня 2015 року. І якщо найближчим часом не визначити список, де вибори не відбудуться, томк створюється ризик організації підготовки і проведення місцевих виборів на цих територіях.

"Невизначення найближчим часом Верховною Радою України переліку адміністративно-територіальних одиниць на території Донецької і Луганської областей, в яких чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року не проводяться, створює ризик для належного і своєчасного здійснення передбачених законом процедур щодо організації підготовки і проведення місцевих виборів на відповідних територіях".

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.