Центральна виборча комісія станом на 13 жовтня зареєструвала в цілому 205 міжнародних спостерігачів на місцевих виборах, які відбудуться в Україні 25 жовтня.
Як повідомляє прес-служба Центрвиборчкому, сьогодні комісія зареєструвала ще 21 міжнародного спостерігача на чергових місцевих, а саме, 11 офіційних спостерігачів від Міжнародної комісії з прав людини і 10 - від Міжнародної громадської організації "Політична ініціатива".
"Станом на 13 жовтня 2015 року загальна кількість зареєстрованих міжнародних офіційних спостерігачів на місцевих виборах становить 205 осіб. З них – 31 людина від Королівства Данія, Федеративної Республіки Німеччина, 7 – від Чеської Республіки, 5 – від Японії, 5 – від Естонської Республіки, 95 – від БДІПЛ ОБСЄ, 16 – від Українського Конгресового Комітету Америки, 11 – від Міжнародної комісії з прав людини, 10 – від Міжнародної громадської організації "Політична ініціатива" і 8 – від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO), 5 – від Комітету регіонів Європейського Союзу", - йдеться в повідомленні.
Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.
Згідно з опитуванням GfK Ukraine у місцевих виборах збираються голосувати 69% українців, у тому числі 45% респондентів сказали, що точно братимуть участь у виборах, ще 24% швидше за все візьмуть участь у виборах. 13% не планують голосувати, а 10% не визначились з цього питання.
Як писав у своїй статті для DT.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.
"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.