UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК оскаржить рішення суду про неправомірність постанови щодо агітації

В Центрвиборчкомі заявили, що постанова ще не набула чинності.

Центральна виборча комісія оскаржить рішення Шостого апеляційного суду, який визнав недійсною та протиправною постанову з роз'ясненням аспектів ведення передвиборної агітації, повідомила прес-служба ЦВК. У Центрвиборчкомі зазначили, що постанова ще не набрала чинності.

"Центральна виборча комісія має намір оскаржити рішення суду першої інстанції, а, отже, остаточне судове рішення в цьому питанні буде прийнято Верховним судом", - повідомили в ЦВК.

При цьому в Центрвиборчкомі додали, що є інше рішення Шостого апеляційного адмінсуду від 28 лютого за позовом кандидата в президенти Віталія Купрія, яким зазначену постанову з роз'ясненням щодо передвиборчої агітації визнано правомірною.

"При таких обставинах передчасно поширена окремими суб'єктами інформація про те, що постанова ЦВК від 22 лютого 2019 року № 376 є неправомірною або не підлягає виконанню, є безпідставною та необґрунтованою, а також таким, що свідомо спрямоване на тиск і дискредитацію ЦВК в цілях делегітимізації виборчого процесу", - зазначили в ЦВК.

1 березня кандидат у президенти Анатолій Гриценко повідомив про те, що виграв суд проти ЦВК щодо визнання протиправною та недійсною постанову, у якій роз'яснювали аспекти ведення передвиборної агітації, зокрема, на підставі неоплачуваних договорів.

Раніше у виборчому штабі Анатолія Гриценка заявили про те, що ЦВК своїм роз'ясненням ведення передвиборної агітації фактично узаконила грошовий підкуп виборців на виборах 31 березня.

Зокрема, постанова №376 дозволяє юридичним особам отримувати кошти з виборчого фонду кандидата і витрачати їх нібито на компенсаційні виплати агітаторам: оплату телефонних послуг, проїзду (включно з перевезенням багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення заходів передвиборної агітації. Що є прямим підкупом виборців, наголошує він.

Також постанова дозволяє юридичним особам залучати виборців до агітації без укладання з ними цивільно-правових угод або трудових договорів. При цьому юрособи звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.