UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦВК не бачить підстав змінювати постанову про дебати між кандидатами в президенти

Тетяна Сліпачук зазначила, що ЦВК та кандидати також не можуть змінювати закон "Про вибори президента України".

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила про те, що у Центрвиборчкомі не бачать підстав для зміни постанови від 5 травня 2014 року № 472, якою передбачено проведення дебатів між кандидатами в президенти України в студії Національної суспільної телерадіокомпанії, передає "Укрінформ".

"На сьогоднішній момент Центральна виборча комісія не бачить підстав для зміни своєї постанови, яка, як я з самого початку наголосила, чітко відповідає міжнародним стандартам проведення теледебатів такого порядку", - заявила Сліпачук під час брифінгу.

Окрім того, голова ЦВК звернула увагу на статтю 62 Закону України "Про вибори президента України", у якій зазначено, що дебати між кандидатами проводяться за державні кошти. Сліпачук зазначила, що в даному випадку ні ЦВК, ні кандидати не мають повноважень змінювати норму закону. За її словами, Штаби Володимира Зеленського та Петра Порошенка не зверталися до Центрвиборчкому щодо цього питання ані в усній, ані в письмовій формі.

8 квітня голова правління Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія оцінив вартість проведення дебатів на НСК "Олімпійський" у 6 млн гривень. У свою чергу адміністрація "Олімпійського" зазначила, що про повну вартість проведення дебатів можна говорити тільки після того, як буде сформовано технічне завдання, створено проект договору і узгоджені всі аспекти у рамках цих документів.

Раніше кандидат у президенти України, шоумен Володимир Зеленський заявив, що його дебати з чинним главою держави Петром Порошенком відбудуться на НСК "Олімпійський" 19 квітня.

7 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що чекає наступної неділі, 14 квітня, Володимира Зеленського на НСК "Олімпійський" для участі в дебатах кандидатів у президенти перед другим туром виборів.

Однак голова ЦВК Тетяна Сліпачук підкреслила, що офіційні теледебати кандидатів у президенти мають відбутися в студії "Суспільного", а їх фінансування здійснюватиметься з коштів держбюджету.

Після оголошення результатів Національного екзит-полу ввечері 31 березня президент Петро Порошенко заявив, що перед другим туром обов'язково мають відбутися дебати між кандидатами в президенти.

Того ж дня Зеленський підтвердив готовність до дебатів із Порошенком.

НСТУ запросила обох лідерів президентських перегонів до участі в дебатах, які, згідно із законом, мають відбутися в останню п'ятницю перед днем голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі "Суспільного".

1 квітня в штабі Зеленського засумнівалися в доцільності його участі в дебатах із Порошенком і заявили, що вони не мають сенсу.

Проте 4 квітня Зеленський оприлюднив відеозвернення, в якому викликав Порошенко на дебати на НСК "Олімпійський". Керівництво стадіону заявило, що не отримувало таких пропозицій. Однак, Порошенко погодився на такі дебати і виклав в мережу свій відеоролик.

Крім того, Зеленський записав чергове відеозвернення, в якому закликав Юлію Тимошенко модерувати дебати і дав їй 24 години на роздуми.

Після цього керівник "Суспільного" Зураб Аласанія заявив про припинення переговорів з кандидатами, давши зрозуміти, що їх зірвав Зеленський, висуваючи все нові і нові вимоги.

Згідно із законом про вибори президента України, дебати проводяться в останню п'ятницю перед днем ​​голосування. У ЦВК пояснили, що проведення дебатів в інший час розцінюватиметься як передвиборна агітація.