UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чубаров: Держави Чорноморського басейну відчувають небезпеку через перетворення Криму на військовий форпост

На думку Чубарова, для Росії двері до "Чорноморського клубу" можуть відчинитися лише після того, як вона піде з окупованих територій.

В результаті анексії Криму було порушено всі баланси, що забезпечували стабільність у Чорноморському регіоні, й усі держави регіону зацікавлені у відновленні цієї стабільності, що неможливо до відновлення територіальної цілісності України.

Про це заявив у розмові з DT.UA голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, обговорюючи засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою, яке відбулося напередодні.

За його словами, турки бачать у цьому один з напрямів своєї міжнародної політики.

Читайте також: Туреччина не буде визнавати незаконну анексію Криму – Ердоган

"Але що мені здалося особливо важливим (може, тому, що я сам прибічник цього підходу), - було повне взаємне розуміння того, що сьогодні є гостра необхідність посилити взаємодію між країнами Чорноморського басейну, зміцнювати безпеку в регіоні. І я казав це у своєму виступі, що кримський півострів перетворено сьогодні на військовий форпост Росії, який зміцнюється з певною метою. Держави регіону відчувають навислу над ними небезпеку, тому і Румунія, і Болгарія, й інші держави мають сьогодні посилити свою взаємодію для протидії новим загрозам", - наголосив Чубаров.

"Переговори, та й уся пронизана відвертістю і довірою атмосфера дводенного візиту показали щось більше, ніж мої очікування: дві сторони, Україна і Туреччина, об'єдналися не стільки проти Росії, скільки на захист своїх інтересів, забезпечення яких неможливе без урахування інтересів і реальної консолідації інших держав Чорноморського регіону. Як мені уявляється, заявка України й Туреччини на регіональне лідерство буде підтримана з боку Румунії, Болгарії та Грузії. Для Росії ж двері до "Чорноморського клубу" можуть відчинитися лише після того, як вона піде з окупованих територій України, а також з відновленням повного суверенітету Грузії та Молдови над контрольованими Росією територіями квазіутворень на території цих держав", - підкреслив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, як пише Володимир Кравченко у своїй статті для DT.UA "Україна - Туреччина: союз ситуативний, а не стратегічний", хоча у спільній декларації за результатами п'ятого засідання Стратегічної ради високого рівня і йдеться про необхідність посилити координацію і договірну базу між Україною і Туреччиною у сфері безпеки, не слід покладати великі надії на широке співробітництво в цій галузі.

На його думку, сьогодні Київ і Анкара - союзники, та лише ситуативні.

Читайте повне інтерв'ю Валентини Самар з Рефатом Чубаровим "Двері до "Чорноморського клубу" для Росії мають бути зачинені до деокупації територій України, Молдови і Грузії" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".