UA / RU
Підтримати ZN.ua

Член партії "Слуга народу" відмовився балотуватися в Раду

Дмитро Співак назвав чотири причини такого рішення.

Кандидат від партії "Слуга народу" Дмитро Співак передумав брати участь у позачергових парламентських виборах, які мають відбутися 21 липня. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook і розповів, чому прийняв таке рішення.

"Я прийняв для себе непросте, але обдумане рішення. Я не йду в парламент! Причин кілька", - написав Співак.

Однією з причин стало те, що після того, як на з'їзді "Слуги народу" Співака оголосили номером 33 в партії, "в соціальних мережах розгорнулася проти мене і моєї родини ціла кампанія з дискредитації".

"По-друге, я розумію, що моя публічна позиція, яку я відстоюю вже кілька років з телеекранів, дуже багатьом не подобається. Але я не буду її міняти на догоду нинішній кон'юнктурі. Та й заради горезвісного мандата – теж. А тому, я не хотів би завдати якісь репутаційні ризики Президенту Зеленському і його партії", - додав Співак.

Також за його словами, журналістська та телевізійна діяльність дозволяє йому більше впливати на формування громадської думки і "приносити користь моїй країні, розкриваючи корупційні нариви і контролюючи владу та її рішення".

"Поки в Україні думки так званих "патріотів" і "активістів" будуть сприйматися як істина в останній інстанції, і вони будуть безкарно і під прикриттям впливати на розуми громадян і позицію влади, наша молода демократія буде і далі ходити замкнутим колом", - назвав четверту причину Співак.

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

При цьому Рада відмовилася підтримувати запропоновані Зеленським зміни до закону про вибори народних депутатів, і вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за закритими партійними списками, половина – в одномандатних мажоритарних округах.

24 травня група народних депутатів із фракції "Народного фронту" направила до Конституційного Суду подання щодо відповідності президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців. КСУ приступив до розгляду подання 11 червня.

Якщо КСУ визнає, що указ глави держави не відповідає Основному Закону, то виборчий процес буде зупинено. Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра в швидкі "шашечки".

Більше про те, хто буде представляти політичні парті на позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня читайте в матеріалі DT.UA "Вибори в Раду: хто увійшов в списки партій".