UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чим багаті, але не раді: що Україні могли б надати Австрія та Угорщина, якби змінили позицію – Defense Express

Наразі обидві країни категорично відмовляються надавати військову допомогу.

У контексті того, що Австрія та Угорщина домовилися не надавати жодної військової підтримки Україні, нібито щоб «запобігти подальшій ескалації», видання Defense Express проаналізувало, що є на озброєнні обох країн і чим гіпотетично вони могли б поділитися з Україною.

На озброєнні Угорщини, за даними видання, з бронетехніки є 44 танки Т-72M1, чотири Leopard 2A4HU, 120 одиниць БТР-80А/АМ, 260 БТР-80 та ще кілька десятків бронемашин. Артилерії також небагато – 31 гаубиця Д-20 та 82-мм міномети, а також чотири Panzerhaubitze-2000, які країна отримала у 2020 році.

Читайте також: Ференц Геленчер:«Орбан – посіпака Путіна. Але угорці та Угорщина не є рівнозначними прем’єру»

Також на озброєнні Угорщини є вертольоти: шість Мі-24В, два Мі-24П, 20 одиниць H145M, п'ять Мі-17, три Мі-8 та ще десять Мі-8 на зберіганні. Протиповітряна оборона Угорщини складається з 16 ЗРК "Куб" та невідома кількість ЗРК Mistral.

«З огляду на цей список можна припустити, що "максимум", на який "розродилася" Угорщина – це кілька десятків бронетранспортерів і, ймовірно, якісь вертольоти. Ті ж Т-72М1 – хіба що за умови "кругового" обміну в обмін на Leopard 2», – зазначають аналітики Defense Express.

В Австрії ситуація краща, у тому числі багатша бронетехніка: 56 танків Leopard 2A4, 112 БМП Ulan (ASCOD), 112 колісних бронемашин Pandur, 216 бронеавтомобілів Dingo 2 та IVECO LMV та 49 інженерних бронемашин. З артилерії – 48 САУ M109A5ÖE, вже знайомі ЗСУ, а також 40 мінометів sGrW 86 калібру 120-мм на зберіганні. Про авіацію та ППО видання нічого не зазначає.

«У результаті можна було б сказати, що Австрія якраз могла б стати одним із членів "танкової коаліції" для ЗСУ, так і посилити як бронею, так і артилерією», – зазначає видання.

Читайте також: Австрія не визнала Голодомор геноцидом українського народу

Нагадаємо, раніше МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що санкції проти Росії ведуть Європу до прірви.

А через заяви угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана про те, що він не вірить у перемогу України і вважає, що вона поступово перетворюється на «некеровану руїну» і що «Путін не може дозволити собі програти війну і не програє, бо в наступного року будуть вибори і він не може піти на них як президент, який програв війну», викликали дипломатичний скандал.

Додамо, що канцлер Австрії Карл Нехаммер теж не демонстрував особливо проукраїнської позиції і ще в грудні заявляв, що готовий контактувати з Володимиром Путіним для сприяння завершенню війни в Україні.