UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через Шуфрича "ЄС" і "Батьківщина" відкликали своїх депутатів з комітету з питань свободи слова

У комітеті залишився тільки Шуфрич і четверо "слуг народу".

Фракції партій "Європейська Солідарність" і "Батьківщина" після рішення про призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова відкликали з комітету своїх представників. У зв'язку з цим підготовча депутатська група ухвалила рішення зменшити чисельність комітету з семи до п'яти депутатів, передає LB.ua.

У ході засідання групи у середу, 28 серпня, її голова Дмитро Разумков повідомив, що в комітеті з питань свободи слова залишається один представник "Опозиційної платформи – З життя" (голова комітету Нестор Шуфрич, - Ред.) і четверо депутатів від "Слуги народу". Першим заступником комітету стане представник президентської політсили Євген Брагар.

Крім "ЄС" і "Батьківщини" проти призначення Шуфрича головою комітету висловилися представники "Голосу". Однак у партії Святослава Вакарчука за результатами квотного розподілу місця в комітеті не дісталося.

Шуфрич і його соратник по фракції Вадим Рабинович висловили невдоволення у зв'язку з скороченням чисельності комітету.

"І тепер злочинна влада, що заважала нам п'ять років, не дає працювати", - заявив Рабинович, звертаючись до депутатів від "ЄС" Ірині Геращенко й Артура Герасимова.

Як повідомлялося, 27 серпня депутатська підготовча група погодила призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова. Його кандидатуру підтримали представники "Слуги народу" та "Опозиційної платформи – За життя". "Європейська Солідарність", "Голос" і "Батьківщина" голосували проти.

Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір" закликав депутатів не призначати головою комітету з питань свободи слова соратника Віктора Медведчука, який причетний до запровадження цензури і використовує підконтрольні медіа для маніпуляцій і пропаганди.

Нестор Шуфрич є одним з найближчих соратників лідера "Опозиційної платформи – За життя", кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Шуфрич починав політичну кар'єру в партії Медведчука СДПУ(о), обіймав у ній керівні з 1996 року. З 1998 року – регулярно переобирався до Верховної Ради.

У 2006-2010 роках Шуфрич очолював Міністерство з надзвичайних ситуацій в урядах Віктора Януковича і Миколи Азарова, в 2007 – вступив до "Партії регіонів".

У 2013 році Шуфрич підписав колективне звернення депутатів від Компартії і "Партії регіонів" до Сейму Польщі з закликом визнати геноцидом поляків Волинську трагедію 1943 року. 16 січня 2014 року Шуфрич разом з іншими "регіоналами" й "комуністами" голосував за "диктаторські закони", які передбачали, зокрема, фактичне введення цензури.