UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через п'ять років після анексії Криму Росія залишилася міжнародної парією — The Telegraph

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму.

"Референдум", який підтверджує анексію Криму Росією п'ять років тому, закріпив істотне зрушення у відносинах між Москвою і Заходом. Для Володимира Путіна він був знаком того, що він може безкарно кинути виклик НАТО, пише редколегія британської газети The Daily Telegraph.

Російський лідер розцінив санкції, які все ще діють, як невелику ціну, яку потрібно заплатити за демонстрацію своєї сили. Згодом він підбадьорився настільки, щоб втрутитися в сирійський конфлікт і порушувати демократичні процеси в Європі та США. Тим не менш, хоча Путін, можливо, зміцнив свою репутацію сильного лідера в Росії - його рейтинг схвалення серед населення в той час зріс приблизно до 80%, в інших країнах "референдум" посилив підозри щодо його намірів.

Україна відмовилася здатися перед обличчям російської агресії та війни, що ведеться на сході країни. Більше того, НАТО запізніло усвідомило, з чим стикається, навіть якщо деякі члени все ще очікують, що США заплатять за їх захист. Для Путіна стало очевидним, що йому не дозволять підірвати стабільність в країнах на кордонах Росії, наприклад, в Балтії.

Ніхто не хоче конфлікту з Росією. Але конфронтація стає набагато більш ймовірною, якщо Кремль не усвідомить, що його зусиллям чинитимуть опір. Після Криму Путін думав, що йому може зійти з рук що завгодно, навіть спроби вбивств за кордоном. Але Росія стала міжнародним ізгоєм, якого мало хто довіряє і який ізольований через своэ керівництво.

Нагадаємо, 16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум щодо статусу Криму. Президент Російської Федерації Володимир Путін через два дні оголосив про так зване "приєднання" українського півострова до РФ. Світова спільнота не визнала результати голосування на незаконному "референдумі".

У п'яту річницю анексії українського півострова низка держав нагадала про невизнання підсумків незаконного "референдуму" і висловила свою підтримку територіальній цілісності та суверенітету України. Європейський Союз оприлюднив декларацію, в якій висунув країні-окупанту низку вимог.

Докладніше читайте в матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".