Учасники саміту Європейської народної партії зробили заяву у зв'язку з кримінальним переслідуванням п'ятого президента України Петра Порошенка. Європейські політики констатували, що переслідування мають політичний характер і є прикладом вибіркового правосуддя.
"Європейська народна партія занепокоєна політичними справами проти експрезидента Порошенка. Обвинувачення не повинні нагадувати політично мотивоване переслідування і не можуть бути політично вмотивованими проти окремих політичних опонентів", - написав президент ЄНП Дональд Туск на своїй сторінці в Twitter у середу, 17 червня.
Він також додав, що ЄНП підтримує продовження реформ і закликає Україну не упускати свій шанс.
"Україна не повинна упустити свій шанс виконати свою програму реформ. ЄНП підтримає Україну на цьому шляху", - підкреслив Туск.
Нагадаємо, вранці 10 червня Петро Порошенко прийшов на допит до ДБР, де його мали допитувати у справі про прослуховування міжнародних переговорів з його участю. У бюро заявили, що нібито повідомили про підозру Порошенку.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка, заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
Запобіжний захід Порошенко обиратимуть 18 червня. Офіс генпрокурора планує просити суд взяти п'ятого президента під варту з правом внесення 10 млн гривень застави.
Розглядатиме клопотання скандально відомий суддя Печерського суду Сергій Вовк. У 2012 році він засудив Юрія Луценка до чотирьох років позбавлення волі. ЄСПЛ визнав вирок політично вмотивованим.
У 2015 році Верховна Рада дала дозвіл на арешт Вовка за підозрою у винесенні завідомо неправосудного рішення, а Вища рада правосуддя відсторонила його від посади. Проте вже наступного року одіозний суддя повернувся до роботи в Печерському суді.
У грудні 2019 року Вовк відправив військовослужбовця Сил спецоперацій Андрія Антоненка і дитячого кардіохірурга Юлію Кузьменко до СІЗО, а військового медика Яну Дугарь під домашній арешт. Суддя проігнорував представлені адвокатами факти, що свідчать про їх непричетність до вбивства журналіста Павла Шеремета.