Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) не можуть вручити народним депутатам Максиму Полякову ("Народний фронт") і Бориславу Розенблату (позафракційний) обвинувальні акти у "бурштиновій справі", повідомив у коментарі "Укрінформу" прокурор САП Валентин Мусіяка. Наразі акт вручено лише одному фігуранту справи, який не є народним депутатом.
"Ми самі їздили їм вручати (обвинувальні акти – ред.). Вручили тільки одному з підозрюваних і його адвокату, вони прийняли обвинувальний акт. Ця особа – не депутат. Решта - хто не вийшов (коли до них приїхали із актом – ред.), хто демонстративно відмовився без участі своїх захисників отримати", - зазначає Мусіяка.
За словами прокурора САП, тих підозрюваних і їх адвокатів, які ще не отримали обвинувальні акти, викликали до САП 1 жовтня. "І вкотре всі поклялися, що вони будуть і що отримають", - додає він.
"Сьогодні, до речі, у Солом'янському районному суді слухалася справа щодо оскарження певних процесуальних рішень одним із підозрюваних. І він же у Солом'янському суді за участю адвоката не прийняв обвинувальний акт, - начебто його за три дні не викликали. Все це на відео також зафіксовано" - резюмує Мусіяка.
Нагадаємо, наприкінці лютого 2018 НАБУ і САП завершили розслідування "бурштинової справи". 25 квітня обом підозрюваним встановили терміни ознайомлення з матеріалами справи до 1 червня.
Влітку минулого року детективи НАБУ затримали охоронця-водія депутата Борислава Розенблата (на той час член фракції БПП) під час отримання хабара. Він призначався Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову за розробку та прийняття законопроектів, спрямованих на забезпечення права на видобуток бурштину іноземцями.
11 липня депутати Верховної Ради проголосували за зняття недоторканності з Полякова та Розенблата, але не дали дозвіл на їх затримання і арешт. За день генеральний прокурор Юрій Луценко вручив Розенблату і Полякову підозру у скоєнні злочинів. Суд обрав обом запобіжний захід у вигляді застави і зобов'язав носити електронні браслети.
Наприкінці 2017 року Розенблат подав судовий позов проти НАБУ і САП, два позови проти директора НАБУ Артема Ситника, а в січні 2018 – звернувся до ЄСПЛ із позовом проти України. Під час досудового слідства депутат неодноразово просився до Німеччини, де у нього, за даними ЗМІ, є нерухомість. Навесні цього року суд повернув йому закордонний паспорт.