UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бурба розповів про погрози через історію з "вагнерівцями"

Він також вважає, що ТСК намагається фальсифікувати його свідчення. 

Ексглава ГУР Василь Бурба, який раніше заявив про свою готовність подати позов до суду проти президента Володимира Зеленського, розповів, що керівник однієї з українських спецслужб звертався до нього з пропозицією обійняти посаду посла в якійсь з країн. Він не став називати його ім'я в ефірі "Настоящего времени", проте зазначив, що на початку 2021 року цій особі було делеговано повноваження ОПУ. 

Коли ж Бурба відмовився від пропозиції, то йому почали надходити погрози щодо можливої заборони виїзду з України, відкриття кримінальних справ та зняття держохорони. 

Бурба в ефірі зазначив, що причиною зриву спецоперації з затримання представників ПВК "Вагнера" стало перенесення та дзвінок з України до Білорусі. 

Колишній очільник ГУР МО також розповів, що протягом двох останніх місяців йому не дають підписати його свідчення ТСК. 

"Коли я виступав, були люди, які записували мої пояснення, і я мушу цей протокол підписати…Я особисто звертався до голови ТСК, але мені не дають можливість підписати протокол… Якщо я не підписав, значить, моїх свідчень немає. Або вони є, але мені не дають їх підписати, бо вони там займаються службовою фальсифікацією як варіант", — сказав Бурба.

Читайте також: ДБР ще не знайшло підозрюваних у зриві операції із затримання вагнерівців

Нагадаємо, під час пресмарафону Володимир Зеленський, відповідаючи на питання про спецоперацію щодо "вагнерівців", заявив, що у голови Офісу президента Андрія Єрмака немає повноважень щось акцептувати стосовно подібних дій. Він також звинуватив ексначальника Головного управління розвідки Василя Бурбу в тому, що він отримував інформацію та заробляв на цьому гроші.

17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про"вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, в ході якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефти", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні.

У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" і отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.