UA / RU
Підтримати ZN.ua

Брюссель не хоче приймати Порошенка – Die Welt

Видання пише, що Київ побоюється ослаблення позиції Євросоюзу щодо агресивної Росії.

Президент України Петро Порошенко хоче в четвер відвідати Брюссель і розповісти лідерам Євросоюзу про останні події в Донбасі. Однак бельгійська столиця не хоче приймати українського президента.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Welt. Оглядач нагадує, що сьогодні в Брюссель прибуде прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, щоб обговорити спільну позицію щодо Росії, яка анексувала Крим і провокує війну в Донбасі.

Також цього тижня ЄС планує розширити санкції. Зокрема йдеться про суворішу заборону на інвестиції в окупованому Криму, а також про недопустимість продажу Росії технологій для видобутку нафти і газу.

"Але уряду в Києві цього замало. Він вимагає більш жорсткі санкції проти Росії, які включають відключення російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT", - йдеться в статті.

Посол України в ЄС Костянтин Єлісєєв сказав, що "Європа не має спільного бачення, як їй поводитися з Росією. Їй бракує стратегії, і це велика проблема". Президент Петро Порошенко хоче приїхати в Брюссель в четвер і повідомити лідерів ЄС про останні події в Україні. Однак ЄС не хоче приймати українського президента, пояснюючи, що для такої зустрічі немає підстав.

"Пан Порошенко може поскаржитися на відсутність уваги з боку ЄС. Але це не так. Зараз незручний час для візиту", - сказав німецькому виданню посол однієї з ключових країн ЄС.

Оглядач припускає, що ЄС ухиляється від зустрічі з Порошенком побоюючись, що вона може нашкодити діалогу з Володимиром Путіним щодо врегулювання конфлікту в Донбасі. Наразі в зоні бойових дій встановилося хоч і хитке, але перемир'я. Крім того, обговорення посилення тиску на Кремль може спричинити внутрішні суперечки в Євросоюзі.

Вчора Порошенко, Меркель і Олланд обговорили припинення вогню в Донбасі і звільнення заручників. Порошенко, Меркель і Олланд погодилися, що тристороння контактна група повинна якомога швидше зустрітися для прийняття заходів щодо подальшого втілення всіх пунктів Мінських домовленостей, які є шляхом до деескалації конфлікту, а також для вирішення гуманітарних проблем у Донбасі. В цей же час, в німецькому уряді повідомили і про інші деталі розмови трьох лідерів. У Берліні кажуть, що канцлер Німеччини і президент Франції закликали президента України рішучіше проводити реформи.