Гучний скандал розгорівся з авторитетною британською газетою The Guardian, яка опублікувала на своєму сайті кращі, на думку видання, фотографії з різних куточків світу за четвер, 22 серпня, в числі яких опинився знімок, зроблений на фестивалі Таврида у анексированому Криму. У підписі до знімка редакція уточнила, що кадр зроблений в Росії.
"Крим, Росія. Відвідувачі приходять на п'ятий фестиваль Таврида – АРТ недалеко від міста Судак", – повідомляється в підписі до фото, автором якої є фотограф російського агентства ТАСС.
Всього в списку кращих фотографій 21 знімок.
Однак після скандалу в ЗМІ 23 серпня видання видалило опублікований до цього підпис до кадру з фоторепортажу, де Крим був позначений як територія Росії.
Тепер підпис виглядає так: "Відвідувачі на 5-му Таврійському фестивалі мистецтв біля міста Судак (підпис змінено 23 серпня 2019 року: Крим був анексований в України Росією в 2014 році)".
Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.
Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".