UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія та Польща підтримують пришвидшений вступ України до НАТО

Союзники наголосили, що армія України вже опанувала західну зброю. 

Міністри закордонних справ Великої Британії та Польщі  Джеймс Клеверлі і Збігнєв Рау  заявили, що процес вступу України до НАТО, ймовірно, буде прискорений, оскільки українська армія вже має на озброєнні обладнання Альянсу. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Клеверлі та Рау висловили сподівання, що Київ приймуть до НАТО за пришвидшеною процедурою, подібною до тієї, за якою до Альянсу приєдналася Фінляндія на початку цього року.

"Позиція Польщі тут дуже чітка. Ми хочемо максимально наблизити Україну до Альянсу в інституційному вимірі. Адаптувати військово-політичні структури України до тих, які є стандартними в Альянсі", – пояснив Рау.

Читайте також: Україна на саміті НАТО отримає "чимало", але не все, на що сподівається — президент Литви  

Клеверлі наголосив, що військові України мають великий досвід використання стандартного обладнання, доктрини і тактики НАТО, тому це має скоротити час для вступу до Альянсу.

"Процес, за яким Швеція та Фінляндія подали заявку на приєднання, а Фінляндія врешті-решт уже приєдналася до НАТО, був скороченим, тому що ми визнали, що вони є високоздатними військовими державами. І я думаю, що ми повинні поміркувати над цим, коли обговорюємо, який процес буде доречним для України”, - сказав Клеверлі. 

На його думку, союзники повинні визнати те, наскільки покращилася військова спроможність українських сил за останні 18 місяців.

Читайте також: Безпека України після війни: половина громадян — за відновлення ядерного арсеналу

Напередодні важливого саміту НАТО у Вільнюсі, де Україна хотіла б отримати запрошення до Альянсу, їй пропонують натомість напіврішення та малозначні дипломатичні жести. Керівники Міжнародного центру досліджень України «Пряма ініціатива» Аріяна Ґіць та Роман Сон у статті «Україні підміняють членство в НАТО. Ми повинні зробити сильні неочікувані кроки» пропонують ідею гарантій безпеки від України, які можуть допомогти переконати нерішучий Альянс прийняти нашу країну до своїх лав до закінчення війни.