UA / RU
Підтримати ZN.ua

БПП і НФ розподілили міністерські портфелі в Кабміні Гройсмана

Шість міністерств віддадуть соратникам Яценюка, решту розподілять між ставлениками президента.

За інформацією джерел ZN.UA, "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт" досягли попередньої домовленості щодо партійних квот у майбутньому уряді Володимира Гройсмана.

За політичною силою Арсенія Яценюка закріплені міністерства внутрішніх справ, юстиції, освіти, інфраструктури, екології, а також молоді та спорту. Не виключено, що "Народному фронту" також довірять керівництво Мінкультом.

Інші міністерства за квотою БПП очолять ставленики президента Петра Порошенка.

Нагадаємо, увечері в неділю, 10 квітня, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк публічно заявив про намір подати у відставку 12 квітня. Того ж дня президент Петро Порошенко повідомив, що він розраховує на створення коаліції і успішне голосування за Гройсмана у вівторок.

Читайте також: Геращенко розповів про дії "Народного фронту" після відставки Яценюка

16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінету міністрів, яка спричиняє відставку всього уряду. Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня. Тому єдиним варіантом залишалася добровільна відставка прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і його команди.

25 березня з'їзд партії "Блок Петра Порошенка Солідарність" підтримав ініціативу лідера фракції БПП Юрія Луценка запропонувати кандидатуру спікера парламенту Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра. Хоча до цього розглядалася кандидатура міністра фінансів Наталії Яресько. А "Народний фронт" навіть пропонував залишити Яценюка прем'єром.

За даними ZN.UA, на зустрічі Порошенка з віце-президентом США Джо Байденом, держсекретарем Джоном Керрі і його помічників Вікторія Нуланд під час офіційного візиту українського президента до Вашингтона американська сторона вже не наполягала на збереженні Яценюка на посаді прем'єра, як це було напередодні голосування за недовіру Кабміну.

Разом з тим, віце-президент США і помічник держсекретаря наполягали на негайному формуванні уряду, розглядаючи в якості дедлайну 12 квітня, у крайньому випадку – кінець наступного тижня.