UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики хочуть перенести терміни виконання "Мінська-2" на 2016 рік

У "ДНР" наполягають на початковому узгодженні з "самопроголошеними республіками" поправок до Конституції.

Так званий повпред самопроголошеної Донецької народної Республіки Денис Пушилін виступив з пропозицією про перенесення термінів виконання Мінського Комплексу заходів на 2016 рік.

"Враховуючи той факт, що дана процедура (перегляд конституційної реформи – ред.) займе не менш ніж чотири місяці за законодавством України, тобто за оптимістичного розвитку подій ми заступаєм за 2016 рік, дуже доцільно вже починати обговорювати перенесення термінів виконання Комплексу заходів на 2016 рік", - сказав Пушилин.

Можливість перенесення термінів виконання Мінських угод допустив також президент Росії Володимир Путін, при цьому підкресливши, що краще прагнути до реалізації вже досягнутих домовленостей.

У суботу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про абсурдність звинувачень на адресу Москви про невиконання Мінських угод. В черговий раз Пєсков спробував запевнити, що Росія не є стороною конфлікту на території України і нібито не зобов'язана виконувати мінські угоди.

У четвер міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що лідери "ДНР" і "ЛНР" згодні провести вибори за українськими законами і в присутності спостерігачів від ОБСЄ. При цьому він додав, що організувати вибори на захоплених територіях Донбасу не вдасться без узгодження деяких питань з ватажками проросійських бойовиків. Зокрема, за словами Лаврова, вони не хочуть, щоб у виборах на підконтрольній їм території брали участь кандидати від "Правого сектора" та інших "радикалів".

Видання The Wall Street Journal писала, що від Мінських угод виграв тільки Путін. Так, західні партнери тиснуть на Київ у той же час, коли російський президент навіть не думає виконувати домовленості.

Крім того, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут. "Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.

За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ваних територіях.