UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики будують однопартійну політичну систему з прицілом на вибори - голова АТЦ

У "республіках" бойовиків практикується примусовий вступ до партій Плотницького і Захарченка як умова прийому людей на роботу.

У псевдореспубліках "ДНР" і "ЛНР" створюються політичні системи, які мають стати основними "провладними партіями ДНР/ЛНР", за які люди мають голосувати у разі ймовірних місцевих виборів. Підпорядковуються вони ватажкам бойовиків Олександру Захарченку та Ігорю Плотницькому.

Ідеться про так звані громадські об'єднання "Донецька республіка" та "Мир Луганщині", заявив DT.UA керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков.

За його словами, примусовий вступ до цих організацій є умовою прийому людей на роботу, зокрема це стосується "держслужбовців".

Читайте також: Сироїд пояснила, чому Росія пропонує почати з кінця – спочатку вибори, а потім деокупація

"При цьому для створення видимості демократії на випадок проведення місцевих виборів розбудовується низка фейкових і підконтрольних громадсько-політичних структур. Так, на теренах "ДНР" вже функціонує "Республіканська партія Донбасу", громадські рухи "Союз лівих сил Донбасу" та "Союз добровольців Донбасу". На території "ЛНР" зареєстровано організації "Луганський економічний союз", "Народний союз", "Луганський округ Донських козаків ВВД", "Фронт звільнення", "Єдина руська земля", "Військове співтовариство Луганщини", "Союз комуністів Луганщини" та "Луганська гвардія". На базі колишніх регіональних осередків КПУ створено "Компартію ДНР" та "Компартію ЛНР", які фактично підпорядковуються Комуністичній партії РФ", - наголосив Маліков.

Голова АТЦ заявляє, що основними модераторами політичних процесів на окупованих територіях на сьогодні є спецслужби Російської Федерації, а на відповідні потреби використовуються, зокрема, кошти Януковича, Клименка та Захарченка, свого часу виведені з України.

"Велика увага приділяється й ідеологічній обробці населення. Як відомо, на територіях "ЛНР" і "ДНР" заборонено мовлення українських телеканалів, наприкінці 2015 р. у "ЛНР" видано розпорядження про заборону 117 українських інтернет-ресурсів, а в "ДНР" провайдерів зобов'язали обмежити доступ до 25 українських сайтів. Ще один механізм впливу на громадську думку - замовні соціологічні дослідження, які проводять підконтрольні структури й засвідчують підтримку лідера "ДНР" Олександра Захарченка на рівні 65-67%, а також превалююче негативне ставлення населення до українських ЗМІ, політичних партій тощо", - наголосив Маліков.

Читайте також: Обама вважає вибори в Донбасі кроком до подолання кризи в Україні

Нагадаємо, ватажок "ДНР" Олександр Захарченко анонсував проведення в 2016 році виборів за "законами республіки".

"Якщо ми визначилися, що вибори відбудуться цього року, вони пройдуть. Хоче Україна чи ні, ми виконуємо мінські угоди, і відповідно до цих угод ми повинні провести ці вибори і ми їх проведемо, згідно з нашими законами на нашій землі", - заявив бойовик на прес-конференції в Донецьку.

Детальніше про соціальну, економічну, політичну та кримінальну ситуацію за лінією фронту читайте в інтерв'ю з Віталієм Маліковим у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".