UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боротьба з олігархами і трансформація країни: Мендель похвалила «досягнення» Зеленського

Голова держави не бажає помічати корупцію в своєму найближчому оточенні.

Речниця президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає, що результат його роботи на посаді голови держави стане помітним ближче до кінця каденції - в 2024 році.

«Я щиро вважаю, що він найкращий президент України і що він дуже правильно і добре веде нашу країну. І я впевнена, що всі побачать результат. Думаю, що у 2024 році, якщо ми озирнемось на 2019-й, ми не впізнаємо себе», - заявила вона в програмі «Бацман».

Серед ключових досягнень гаранта Мендель назвала «електоральну революцію» на виборах 2019 року, а також «боротьбу з олігархатом, повну трансформацію країни і її розвиток як конкурентного держави».

Мендель вважає, що зробленого достатньо для того, щоб Зеленський потрапив у підручники історії, пише «УНІАН».

На виборах 2019 року Володимира Зеленський отримав підтримку 73% українців і обійшов п'ятого президента України Петра Порошенка, якого підтримали 25% виборців. Згодом Зеленський «розпустив» Верховну Раду VIII скликання і завів до нового парламенту свою партію «Слуга народу» (254 народних депутати).

Феномен Зеленського багато в чому ґрунтувався на запиті суспільства на «нові обличчя», що сформувався на вкоріненій серед українців недовірі до старих політичних еліт.

Очоливши державу і отримавши власні уряд і монобільшість у парламенті, Володимир Зеленський, за словами одного з колишніх поплічників, «демократичним шляхом сконцентрував в руках абсолютну владу».

Однак активізації розпочатих і старту нових, необхідних реформ, не відбулося. Натомість корупція швидко дісталася найближчого оточення президента, «війну» українським олігархам не оголошували.

Справа проти колишніх власників «Приватбанку» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова буксує в Офісі генерального прокурора, яким керує лояльна Зеленському Ірина Венедіктова. Зависло й розслідування справи «Роттердам+», пряме відношення до якої має Ринат Ахметов.

Офіс президента продовжує очолювати Андрій Єрмак, чий брат був викритий на торгівлі державними посадами. Обвинувачений у корупції Олег Татаров продовжує працювати заступником Єрмака.

Депутати «Слуги народу», які потрапили в корупційні скандали, виходять з фракції, але уникають відповідальності за законом. А в самій фракції існує так звана група Коломойського - близько 26 народних депутатів, які голосують в інтересах олігарха, який потрапив під американські санкції.

Водночас як «боротьбу з олігархами» у Зеленського подають численні справи, відкриті проти Петра Порошенка. Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка називав провадження юридично неспроможними, більшість з них розвалились, не діставшись суду.

Речниця Зеленського не знає, чи балотуватиметься на другий термін. За її словами, для цього гарант має виконати хоча б половину своєї програми.

Мендель зазначила, що хотіла б побачити Зеленського на чолі держави знову, але не впевнена, чи хоче залишатися речницею в разі його повторного обрання.

Читайте також: Санкції проти Коломойського: Офіс Зеленського подякував США за «допомогу в деолігархізації України»

Нагадаємо, 4 березня ZN.UA провело новий захід із циклу «Актуальні розмови з Дзеркалом тижня». Учасники заходу - журналісти, антикорупційні активісти, експерти і держслужбовці - з'ясовували, скільки Україна втрачає на корупційних схемах і як із цим боротись. Онлайн-трансляцію можна переглянути за посиланням.

Докладніше про те, як президент Зеленський провалює боротьбу з корупцією, покриваючи людей зі свого оточення, читайте в матеріалах Олександра Лємєнова «Законники-схематознікі: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?»,«Відмаж трьох своїх друзів! Як Зеленський творчо переробив теорію Лі Куан Ю про боротьбу з корупцією» у ZN.UA.