UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боротьба з корупцією не менш важлива для України, ніж протидія російській агресії - Салліван

Якщо влада успішно впорається з корупцією, вона спростує тези російської пропаганди про Україну як про державу, що не відбулася, заявив заступник держсекретаря США.

Боротьба з корупцією є не менш важливою для України, ніж боротьба з російською агресією, зазначив заступник держсекретаря США Джон Салліван під час виступу перед українськими студентами в Києві.

"Якщо Україна успішно впорається з кампанією щодо боротьби з корупцією, вона спростує тези російської пропаганди про Україну як про державу, що не відбулася... Боротьба з корупцією не менш важлива, ніж боротьба з російською агресією. Це – дві сторони однієї монети", - сказав він.

За словами дипломата, корупція відлякує іноземні інвестиції в Україну, не сприяє економічному зростанню і породжує бідність.

Він також підкреслив, що метою його візиту в Україну є розмова з владою щодо необхідності продовження реформ, зокрема, в антикорупційній сфері.

Крім того, Салліван додав, що Україні слід підтримувати незалежність антикорупційних органів, а також створити антикорупційний суд.

"Україні потрібен незалежний антикорупційний суд, який би повністю відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії", - підкреслив заступник держсекретаря США.

Під час свого виступу Салліван також акцентував увагу на реформі судочинства та створенні органів фінансових розслідувань.

"У більш далекій перспективі необхідні глибокі реформи, які б дали результати в майбутньому. Всеохоплююча реформа судочинства та правоохоронних органів... також важливо створити уповноважений орган для розслідування фінансових злочинів", - підкреслив чиновник.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суд, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, своєю чергою, спрогнозував, що законопроект включать до порядку денного парламенту в лютому, і до травня він буде прийнятий в цілому.