Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, який є прихильником нещадної боротьби з дезінформацією, не вважає нею телешоу в яких люди з надздібностями нібито допомагають правоохоронцям розкривати злочини.
В інтерв'ю "Громадському" Бородянський, який до роботі в міністерстві був головою правління телеканалу СТБ, заступився за програму "Битва екстрасенсів", що виходить на цьому каналі.
"Можна по-різному оцінювати – шлак або не шлак – але завдяки "Битві екстрасенсів" було розслідувано багато кримінальних справ, а невинно засуджені люди вийшли з в'язниці", - заявив Бородянський, не навівши жодного конкретного прикладу.
Говорячи про програми "Битва екстрасенсів" і "Слідство ведуть екстрасенси", міністр маніпулював поняттям дезінформації.
У новому законопроєкті "про дезінформацію" нею визнано "інформацію,що спотворює громадську думку і шкодить національним інтересам". Але Бородянський згадав лише другу частину формулювання, наголосивши на тому, що все інше не є дезінформацією.
Нагадаємо, виробництвом російської версії програми "Битва екстрасенсів" займався телеканал ТНТ, а ретранслювалася в Україні вона саме на телеканалі СТБ. У 2017 році на СТБ було показано відзняту в Москві серію 17-го епізоду шоу, де російські військові розповідають про досвід служби у "гарячих точках".
Один із них заявив, що "служив на Україні", де над ним "знущалися, змушували собі могилу рити". Де і коли він "служив", персонаж не уточнив. СТБ вирізав з серії згадку про Україну.
Тоді Володимир Бородянський просив вибачення у глядачів: "Росія та Україна, з вини Росії, ворогують, російські військові присутні в Донбасі, Росія анексувала Крим. Показ цієї програми з моральної точки зору є неприпустимим".
Нині ж міністр запевняє, що продукт не є дезінформацією, привертав велику аудиторію і приносив прибуток, що власне і є метою комерційного мовника.
Нагадаємо, 20 січня Міністерство культури, молоді та спорту України виставило на загальне обговорення "закон про дезінформацію". За словами Бородянського, багато норм законопроекту діятимуть доти, поки частина України залишається окупованою.
У новому законопроекті поняття "дезінформація" тлумачитиметься як інформація, яка спотворює громадську думку і шкодить національним інтересам.
Докладніше читайте у матеріалі Олега Вергеліса та Катерини Константинової "Володимир Бородянський і міністерство пропаганди критичного мислення".