Окупаційна влада в Донбасі спеціально блокує роботу пропускних пунктів в'їзду-виїзду, аби не показати успіхів, які робить Україна, адже це може призвести до проведення нового нормандського саміту, чого бойовики не хочуть. Такої думки дотримується віце-прем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков, про що він розповів у своєму інтерв'ю "ТСН".
"Для них (окупантів - ред.) Демонстрація успіху України - це погана історія. Коли українці, які проживають сьогодні в якості заручників на окупованих територіях, перетинають КПВВ і бачать, що тут змінюється життя, кращі дороги, дешевше і якісніше продукти, нові сучасні хаби і сервіси прямо на КПВВ ... Це найгірше, що може бути для Росії і їх окупаційних проксі ", - заявив Резніков.
Бойовикам, продовжив чиновник, не на руку успішна історія України.
"Сьогодні політичне керівництво України не повинно для їх розуміння бути успішним. Їм потрібна історія неуспіху. Ось чому, я думаю, вони шукають різні варіанти блокування і гальмування процесу, щоб не дати успіху України", - додав Резніков.
Ще однією з причин є необхідність приховати реальну ситуацію з коронавірусом, яка відбувається в регіоні.
"Вони розповідають, що у них там тільки пневмонія, а COVID-19 майже немає. Ну, це тільки в тоталітарних режимах можливо приховати правду. Весь світ хворіє, а вони - ні, такого не буває. Чудес не буває. Тому ми не знаємо штатної чисельності смертей. Лікарям там заборонено поширювати цю інформацію ", - заявив віце-прем'єр.
10 червня відновили роботу пункти пропуску на лінії розмежування в Донбасі. Їх було закрито через запроваджений в Україні коронавірусний карантин.
Однак окупаційні адміністрації "Л-ДНР" відмовились дзеркально відривати власні блокпости, заявивши, що з ними "це питання ніхто не погоджував". Згодом терористи висунули умову розблокування пропуску людей через лінію розмежування: за попередньо узгодженими списками з подальшою самоізоляцією або обсервацією.
Той факт, що охопити списками 280 тисяч мешканців окупованих територій не вийде, окупанти проігнорували. Представники ОРДЛО в українській делегації у Тристоронній контактній групі припускають, що тримаючи людей без доступу до українських пенсій і соцвиплат, бойовики створюють пропагандистську картину "геноциду народу Донбасу".
Нагадаємо, обмеження на перетин лінії розмежування запровадили 7 березня, за тиждень уся країна пішла на карантин через епідемію коронавірусу.
23 березня окупаційні адміністрації ОРДЛО оголосили про закриття власних "блокпостів". На тимчасово окуповану територію перестали пускати спостерігачів ОБСЄ та представників гуманітарних місій. Вони також приховують дані про кількість хворих та померлих від COVID-19.