UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойка та ще чотирьох депутатів викликали на допит в СБУ

Усіх народних обранців викликали через Апарат ВР. 

Народного депутата від ОПЗЖ Юрія Бойка викликали на допит в СБУ у справі щодо "Харківських угод". Окрім Бойка на допит викликали ще чотирьох народних обранців. Усі повістки є на сайті СБУ. 

Йдеться про двох депутатів від ОПЗЖ - Віталія Борта та
Сергія Ларіна, депутата від депутатської групи "За майбутнє" Ігоря Палицю, а також Дмитра Шпенова. 

"Вказані громадяни України були викликані на допит у так званій справі "Харківських угод". Як чинні народні депутати України, вони викликались через Апарат ВРУ", - повідомляє "РБК Україна" з посиланням на речника Служби безпеки Артема Дехтяренка.

Читайте також: Харківські угоди суперечили Конституції України – експерт

Нагадаємо, 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Служба безпеки України вивчить обставини ратифікації «Харківських угод» і перевірить всіх 236 депутатів, які їх підтримали.

А також пообіцяв, що всі причетні до підписання угод в 2010 році нестимуть  відповідальність незалежно від посад і прізвищ. Однак депутатський індемнітет, що діє і в нашій державі, передбачає, що жодної відповідальності за власні голосування у парламенті депутат не несе.

21 квітня 2010 тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%.

Одним із головних розробників і промоутерів «Харківських угод», які доклали руку до їх написання, був тодішній заступник міністра закордонних справ, а нині перший заступник секретаря РНБОУ Олексія Данілова і керівник комітету з розвідки Руслан Демченко.

Про те, хто готував «Харківські угоди» і хто бреше, заявляючи сьогодні, що не голосував за них тоді; чи є прямий зв'язок між захопленням Криму Росією і угодами, підписаними у 2010 році; чому в 2008 році Україна не ухвалила закон про виведення ЧФ РФ; які сумнівні кейси може розкрити розслідування і чому гучні справи можуть тихо померти, читайте в статті Тетяни Силіної «Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?».