UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бої у Нагірному Карабаху: ЄС кличе Вірменію і Азербайджан за стіл переговорів

Попередній заклик сторони конфлікту проігнорували, вранці 27 ситуація в регіоні загострилася, відновилися бойові дії.

Європейський Союз закликає Вірменію і Азербайджан до припинення бойових дій у Нагірному Карабаху та повернення за стіл переговорів.

«Європейський Союз закликає до негайного припинення бойових дій, деескалації та суворого дотримання режиму припинення вогню», - йдеться в заяві, поширеній Європейською службою зовнішніх зв'язків.

Дипломати також запропонували сторонам-учасницям конфлікту відновити переговори Мінської групи під егідою ОБСЄ терміново і без попередніх умов.

Мінська група ОБСЄ створена в 1992 році для пошуку шляхів мирного врегулювання карабахського конфлікту. У неї входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція та США.

Читайте також: ЄС закликав Вірменію та Азербайджан до переговорів щодо Карабаху без попередніх умов

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Міноборони Вірменії заявило про знищення трьох танків і 1 вертольота ВПС Азербайджану, екіпаж збитого вертольота живий. Міноборони Азербайджану заявило про знищення 12 зенітних ракетних комплексів «Оса» ППО Вірменії. Вірменія, Азербайджан і Нагорний Карабах запровадили воєнний стан і оголосили мобілізацію.

Унаслідок боїв постраждали «столиця» Нагірного Карабаху Степанакент і інші населені пункти. Повідомляється про 14 поранених і 12 загиблих, самопроголошений Нагорний Карабах заявив про 16 постраждалих цивільних і 100 військових. Інформація про поранених і загиблих уточнюється.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20 відсотків території Азербайджану – перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано донині.