На думку глави Офісу президента Андрія Богдана, до і під час нормандського саміту Україна повинна була мовчки дивитися на те, що відбувається і слухати.
Андрій Богдан заявив, що акції щодо "червоних ліній" для президента Володимира Зеленського під час нормандського саміту заважали переговорам у Парижі, повідомляє Українська правда.
"Під час цієї дискусії президент Російської Федерації двічі заявив: "А як ви можете вести переговори, коли саме в цей момент у вас там на Майдані стоять активісти, стоять люди, які до президента ставлять певні вимоги?"
І, звичайно, це погіршувало переговорну позицію", - вважає Богдан.
Ситуацію, однак, можна розглядати і з іншого боку: Путіну (і, схоже, і Богданові) просто важко уявити, що президенту можуть висуватися якісь вимоги, а не тільки прохання, а в Україні це звичайне явище.
Як відомо, президенти Франції, України, Росії і канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
8 грудня на Майдані Незалежності пройшла акція "Червоні лінії для Зеленського", учасники якої хотіли позначити "червоні лінії" для президента перед зустріччю нормандської четвірки.
З вечора 8 грудня на Банковій проходив мітинг, учасники поставили кілька наметів і сцену. Пізніше організатори акції заявили, що президент не порушив "червоних ліній" і завершили мітинг.
Раніше парламентські фракції "Європейської Солідарності", "Голосу" і "Батьківщини" перед переговорами нагадали президенту Зеленському про "червоні лінії".
За інформацією DT.UA, з попередньо погодженого списку "червоних ліній", які лунали минулого тижня на спільній конференції представників трьох фракцій, зникло кілька пунктів. Зокрема, як повідомили джерела, за пропозицією "Батьківщини" було вилучено згадки про неприпустимість прямих переговорів із бойовиками "ЛНР/ДНР" і прямих закупівелу газу в РФ. Представники "Голосу" відмовилися візувати посилання на Мінські угоди, оскільки вважають їх у цілому небезпечними для України.
Детальніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".