Українські експерти підтримують введення миротворчого контингенту на окуповані території Донецької та Луганської областей, однак лише 6 з 21 опитаних фондом "Демократичні ініціативи" експертів вважає перспективу реалістичним сценарієм.
Найоптимальнішим для української сторони є участь у миротворчій операції представників Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, а також Польщі та країн Балтії (передовсім Литви).
Основними можливими наслідками миротворчої операції експерти передовсім називають безпекові: припинення військових дій, роззброєння бойовиків, вивід російсько-окупаційних військ, а також встановлення контролю над кордоном. Найбільш ймовірним політичним наслідком експерти називають посилення тиску на Україну в частині виконання політичних пунктів Мінських домовленостей.
Експерти радять в жодному разі не погоджуватись на вибори в ОРДЛО без певного перехідного періоду заради введення миротворців, а також на особливий статус ОРДЛО. В той же час, значна частина експертів вважає, що такі компроміси, як амністія бойовиків та створення змішаних поліцейських сил в ОРДЛО за участю України, місцевих представників, представників сил ООН можна обговорювати і приймати до виконання за певних умов.
Фонд "Демократичні ініціативи" провів опитування 27-29 вересня 2017 року. Загалом опитаний 21 експерт.
Нагадаємо, 21 вересня президент України Петро Порошенко після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом повідомив про підтримку Вашингтоном ідеї відправки миротворців у Донбас.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".