UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 60 країн ООН підтримали резолюцію України щодо мілітаризації Криму

В ООН затвердили нову резолюцію щодо окупованого Криму.

Генеральна Асамблея ООН на засіданні в понеділок, 7 грудня, прийняла запропоновану Україною резолюцію про проблему мілітаризації Криму і акваторій Азовського і Чорного морів.

На підтримку документа проголосували 63 країни, ще 17 держав виступили проти, 62 утрималися. Деякі країни, в тому числі Азербайджан, Ліван, ОАЕ і Узбекистан, що не позначили свою позицію. Серед тих, хто проголосував проти, крім Росії, були Білорусь, Вірменія, Китай, Сербія, Киргизстан, Іран, КНДР і Венесуела.

Серед тих країн, які підтримали резолюцію: Австрія, Австралія, Бельгія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Угорщина, Італія, Ізраїль, Північна Македонія, Польща, Сінгапур, Швеція, Швейцарія, Туреччина, США, Велика Британія.

Читайте також: Нова "кримська" резолюція ООН: реакція України та Росії

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця в своєму виступі закликав всі країни в інтересах миру проголосувати за резолюцію, яка виноситься на розгляд третій рік поспіль.

У тексті документа йдеться про серйозну стурбованість  щодо прогресуючої мілітаризації Криму Російською Федерацією як окупованою державою, а також щодо триваючої дестабілізації обстановки в Криму внаслідок поставок Російською Федерацією сучасних систем озброєнь, в тому числі літаків і ракет, здатних нести ядерну зброю, зброї і боєприпасів і направлення нею військовослужбовців на територію України.

Раніше в ООН затвердили п'яту оновлену резолюцію по ситуації з правами людини в окупованому Криму.