UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білий дім не побачив свідчень передачі іранських балістичних ракет Росії

Однак там бачать продовження постачання іранських безпілотників.

США не мають доказів того, що Іран передав Росії балістичні ракети для використання проти України, пише “Голос Америки”.

Однак, як повідомив журналістам прес-секретар ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, США помітили продовження постачання іранських безпілотників до Росії.

Читайте також: ЗМІ назвали зброю, яку Росія замовила в Ірану цього разу

“Ми знаємо, що російська оборонна промисловість зазнає труднощів, – сказав Кірбі. – Ми знаємо, що їм важко витримувати цей темп. Ми знаємо, що [президент Росії Володимир Путін] має труднощі з поповненням запасів високоточних керованих боєприпасів”.

Зі свого боку, представник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що “зберігається занепокоєння, що Росія може звернутися до інших країн, включаючи Іран, за допомогою у поповненні запасів балістичних ракет так само, як ми, як і раніше, стурбовані тим, що Росія продовжує звертатися до КНДР. коли йдеться про інші форми допомоги для її незаконної війни проти України”.

Як повідомлялося раніше, Організація Об'єднаних Націй вивчає «доступну інформацію» про те, що Іран постачав Росії безпілотники. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Росія ж стверджує, що Гутерріш не має мандату на відправлення експертів ООН до України для розслідування походження безпілотників. Іран зі свого боку заперечує їхнє постачання Москві, а РФ заперечує, що її війська використовували іранські дрони проти України.

Великобританія, Франція, Німеччина, США та Україна заявляють, що постачання безпілотників іранського виробництва до Росії порушують резолюцію Ради Безпеки ООН 2015 року, яка закріплює ядерну угоду з Іраном.

В останній своїй доповіді Гутерріш заявив, що передача безпілотників або балістичних ракет із радіусом дії понад 300 км з Ірану в іншу країну вимагає попереднього схвалення Ради Безпеки ООН.

Іран, незважаючи на це, пообіцяв надати Росії ракети класу «земля-земля» на додаток до більшої кількості безпілотників.