UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без замовників і організаторів: у справі Шеремета оголосили обвинувальний акт

Всі обвинувачені заявили, що заперечують свою провину в цьому злочині

Прокурори у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета оголосили обвинувальний акт, проте слідство не встановило замовників і організаторів вбивства журналіста.

Як передає РБК-Україна, згідно з обвинувальним актом, підсудні Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугар об'єдналися в злочинну групу і на замовлення невстановлених осіб вирішили вбити журналіста.

Також слідство вважає, що Дугар збирала інформацію про пересування журналіста, а Кузьменко та Антоненко заклали вибуховий пристрій під його машину і привели його в дію.

Всі обвинувачені заявили, що заперечують свою провину в цьому злочині.

Більш того, захист Антоненко попросила суд змінити йому запобіжний захід і відпустити з-під варти.

Нагадаємо, що справа розглядається судом присяжних.

Читайте також: Нова версія вбивства Шеремета: фігурант журналістського розслідування заявив, що йому погрожував Матіос

Минулого року керівництво поліції повідомило про те, що у вбивстві Павла Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Можливих замовників в поліції назвати не змогли.

В рамках слідства журналісти, правозахисники та громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на помилки в доказовій базі, на якій ґрунтуються звинувачення.

2 липня цього року в Національній поліції заявили про те, що справа Шермета готова до передачі в суд. На початку червня глава МВС Арсен Аваков заявив, що частину матеріалів справи Шеремета вже передали до суду. Зокрема, мова йде про матеріали, де фігурують Яна Дугарь, Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко.

Минулого тижня видання «Заборона» опублікувало розслідування про невідому до цього версію вбивства Павла Шеремета. У розслідуванні йдеться про те, що вимушена переселенка з Донецька Марина Мацюк на початку серпня 2016 року, менше ніж через місяць після вбивства Шеремета, звернулася в поліцію і розповіла про те, що журналіста міг вбити її колишній знайомий, уродженець Донецька Максим Зотов. За словами жінки, Зотов зізнався в скоєному через день-два після загибелі журналіста. За даними видання, поліція не зацікавилася її показаннями.

У МВС у відповідь заявили, що Мацюк дійсно розповіла слідчим версію про Зотова, але під час перевірки її свідчення не підтвердилися. Водночас її чоловік Микола повідомив слідству, що у його дружини давній особистий конфлікт із Зотовим.

Пізніше сам Зотов заявив, що йому нібито погрожував колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.