UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бербок під час візиту до Ташкента закликала не допустити зростання впливу РФ та Китаю

Під час поїздки до Ташкента глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що її візит є сигналом про співпрацю для колишніх радянських республік.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у ході триденного турне до країн Центральної Азії закликала розширювати партнерство. Своїм візитом до Узбекистану і раніше - до Казахстану вона надіслала запрошення до співпраці колишнім радянським республікам, повідомляє DW.

Читайте також: Крах Путіна звільняє країни Центральної Азії: що виграє Європа? — Forbes

Про це заявила Бербок у вівторок, 1 листопада, після переговорів із главою МЗС Узбекистану Володимиром Норовим у Ташкенті.

Відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі із главою узбецького МЗС, вона закликала не допустити безперешкодного посилення впливу в Центральній Азії впливу Росії та Китаю.

Читайте також: Від “збирача земель” – Путіна – віддаляються навіть вірні васали

Глава МЗС Німеччини також заявила про необхідність змін у німецькій політиці щодо КНР. "Ми, федеральний уряд Німеччини, маємо розробити нову стратегію щодо Китаю, оскільки китайська політична система за останні роки радикально змінилася", - зазначила глава німецького МЗС.

У Ташкенті Бербок також завітала до школи, в якій з 1963 року викладається німецька мова. Крім того, у програмі візиту Бербок — відвідування Алмалицького гірничо-металургійного комбінату, на якому видобувається 90 відсотків срібла та 20 відсотків золота в Узбекистані.

Міністра супроводжує бізнес-делегація. Шляхом розширення співробітництва з Узбекистаном та Казахстаном Берлін сподівається скоротити залежність від Китаю в галузі видобутку корисних копалин.

Як очікується, 3 листопада Олаф Шольц вирушить до Китаю, це буде його перший візит до цієї країни після вступу на посаду федерального канцлера.

Слід зазначити, що нещодавно він розкритикував свою нечітку позицію щодо продажу китайської держкомпанії частки в одному з вантажних терміналів гамбурзького порту. Проти цього виступали інші учасники правлячої коаліції, зокрема, від Вільної демократичної партії та "зелених".