UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден подякував Яценюку за роботу в Кабміні

Віце-президент США наголосив на важливості реформ і продовження співпраці з МВФ,

Увечері в неділю, 10 квітня, віце-президент США Джо Байден провів телефонну розмову з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, який сьогодні заявив про намір подати у відставку.

Байден подякував Яценюку за співпрацю з Вашингтоном і відзначив досягнення Кабміну за два роки, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу Білого дому.

Американський віце-президент нагадав про важливість підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС та зміцнення енергетичної незалежності країни.

Байден і Яценюк погодилися, що новий уряд повинен продовжувати впровадження необхідних країні реформ, зокрема, рекомендовані Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.

Читайте також: У партії Яценюка очікують формування нової коаліції наступного тижня

Нагадаємо, увечері в неділю, 10 квітня, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк публічно заявив про намір подати у відставку 12 квітня.

16 лютого Верховна Рада не змогла прийняти резолюцію недовіри Кабінету міністрів, яка спричиняє відставку всього уряду. Таким чином, парламент не зможе знову ставити питання про відставку Кабміну до наступної сесії, тобто до вересня. Тому єдиним варіантом залишалася добровільна відставка прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і його команди.

Незважаючи на те, що президент прагнув змінити прем'єра, зареєстрований головою фракції БПП Юрієм Луценком проект постанови про недовіру уряду підтримали лише 97 з 136 її членів. Напередодні голосування Байден у телефонній розмові з Порошенком у категоричній формі зажадав зберегти Яценюка на чолі уряду. Тоді президент України змушений був відступити і проект рішення про відставку набрав 194 з 226 мінімально необхідних голосів.

За даними ZN.UA, під час візиту президента Петра Порошенка в США ні Джозеф Байден, ні Вікторія Нуланд не виступали з вимогами збереження Яценюка на посаді прем'єра, як це було перед голосуванням за недовіру. Разом з тим, віце-президент США і помічник держсекретаря наполягали на негайному формуванні уряду, розглядаючи в якості дедлайну 12 квітня, в крайньому випадку - кінець наступного тижня. Єдине кадрове побажання було озвучено Нуланд - у новому Кабміні немає місця для нинішнього міністра енергетики Вололимира Демчишина.